Brigmanis prognozē, ka ZZS rezultātu izšķirs vēlētāju attieksme pret valdības darbu

1 komentārs

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām, LNT Ziņu dienests sāk iepazīstināt ar partijām, kas cīnās par vēlētāju balsīm. Ik pirmdienu rīta raidījumā “900 sekundes” tiek izvaicāts kāds no partiju redzamākajiem pārstāvjiem.

Interviju cikls pirmdien, 14. maijā, tika atklāts par premjera partijas – Zaļo un zemnieku savienības – vienu no līderiem Augustu Brigmani.

Zaļo un zemnieku savienība ir viena no retajām partijām, kam droši tiek prognozēta ievēlēšana nākamajā Saeimā. Iepriekšējās vēlēšanās tā saņēma 19,5 procentus vēlētāju balsu, kas nodrošināja 21 vietu Saeimā. Bet saskaņā ar jaunākajām socioloģiskajām aptaujām ZZS atbalsta ap 13 procentiem balsstiesīgo.

Kā pirmdien no rīta raidījumā “900 sekundes” sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, partijas rezultātu 6. oktobra vēlēšanās ietekmēs tas, kā vēlētāji būs novērtējuši valdības darbu.

Augusts Brigmanis (900 sekundes, 14. maijs)
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Mēs esam varas partija. Mums ir premjers. Un tur pat īsti nav, ko solīt. Tur ir skaidri saprotams, ka mums ir ļoti nopietnas reformas uzsāktas. Un tās reformas ir tās, kuru rezultāts [noteikts], vai cilvēki par mums nobalsos vai nenobalsos. Ne jau tur par tukšiem solījumiem. Stabilitāte, profesionalitāte, prognozējamība. Tās ir trīs lietas, ko mēs garantējam.

Augusts Brigmanis arī garantē, ka jaunajā koalīcijā ZZS nesadarbosies ar partiju “Saskaņa”.

Četras vēlēšanas pēc kārtas, kopš 2006. gada, ZZS premjera amata kandidāts ir bijis Ventspils mērs Aivars Lembergs. Partijas kongresā tika paziņots, ka šogad tradīcija tiek lauzta.

Kongresā partijas vadība arī pauda apņemšanos jaunajā Saeimā iegūt vismaz 30 vietas.

Tikmēr politologs Ivars Ījabs norāda, ka apsteigt “Saskaņu” ZZS nav pa spēkam. Taču “zaļzemniekiem” viņš prognozē panākumus – otru labāko rezultātu.

Ivars Ījabs
politologs, LU asociētais profesors

Būs nepārprotami otra lielākā frakcija. Un ir grūti iedomāties kaut kādu scenāriju, pie kura tas tā varētu nenotikt.

Politologs vienlaikus vērš uzmanību, ka priekšvēlēšanu laiks ZZS tomēr nebūs vienkāršs.
Ivars Ījabs
politologs, LU asociētais profesors

Tradicionāli, protams, visi metīsies virsū amatā esošajam premjeram. Tad Kučinskim, kurš ir, kā saka, godājams darbarūķis, bet nav nekāds spožais komunikators, tas vienā brīdī varētu atspēlēties.

Saeimas vēlēšanās ZZS pirmo reizi startējot kā premjera partijai, tās mērķis ir saglabāt varas grožus arī jaunajā valdībā.

1 komentārs