Komentāri

Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu nosaucot par idiotu, viņa kolēģis Augusts Brigmanis nav pārkāpis ētikas kodeksu. Tā secinājusi Saeimas Ētikas komisija, kas šodien uzklausīja abus konfliktā iesaistītos deputātus.

Ētikas komisijā Artuss Kaimiņš bijis biežs viesis. Taču šoreiz viņš ir nevis apsūdzētais, bet cietušais. Kaimiņš lūdz izvērtēt, vai Augusts Brigmanis ir pārkāpis deputātu ētiku. Runa ir par abu “saķeršanos” Cilvēktiesību komisijā, kad uz Kaimiņa jautājumu, vai Brigmaņa vārds ir “čekas maisos”, Brigmanis Kaimiņam atbildēja: “Ja tu esi idiots, tad tu tā arī pasaki.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ētikas komisijas sēžu zālē, kur uz kamīna šoreiz bija novietots Fjodora Dostojevska romāns “Idiots”, Kaimiņš ieradās ar izziņu no Psihiatrijas un narkoloģijas centra.

Brigmaņa komunistiskajā pagātnē Ētikas komisijas deputāti nevēlējās iedziļināties. Tā vietā sēdes vadītāja norādīja, ka vārdam “idiots” ir vairākas nozīmes, tāpēc Brigmanim bija jāpaskaidro, kuru no tām viņš domājis.

Brigmanis vienlaikus atzina, ka Kaimiņa nosaukšanu par idiotu nenožēlo.

Pirms izlemt, vai Brigmanis rīkojies neētiski, komisijas pārstāvji tika aicināti aizdomāties, kurš no deputātiem kuru aizvainojis vairāk.

Ar balsu vairākumu tika nolemts, ka Brigmanis nav rīkojies neētiski, kas izraisīja Kaimiņa sašutumu.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl