1 komentārs

Premjerministrs Māris Kučinskis pagaidām nav gatavs virzīt apstiprināšanai valdībā novadu reformu, kas paredz veidot 30 pašvaldību sadarbības teritorijas. Reģionālās attīstības ministrija reformas nepieciešamību pamato ar iedzīvotāju interesēm. Taču kategoriski pret ir Pašvaldību savienība, kā arī premjera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība, kas sadarbības teritoriju veidošanu uzskata par bezjēdzīgu.

Reģionālās attīstības ministrija piedāvā veidot pašvaldību sadarbības teritorijas, kas lielā mērā atbilst bijušo rajonu robežām. Līdz šim bija plānotas 29 sadarbības teritorijas. Taču tagad ņemti vērā Jūrmalas iebildumi, un kūrortpilsētu vairs nav iecerēts iekļaut Rīgas sadarbības teritorijā. Līdz ar to būtu 30 sadarbības teritoriju.

Reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzskata, ka reforma veicinās pašvaldību ekonomisko izaugsmi un ļaus uzlabot to sniegtos pakalpojumus.

Kaspars Gerhards
reģionālās attīstības ministrs, VL-TB/LNNK

Tas mūsu mērķis ir, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs ikvienā Latvijas vietā varētu saņemt vienādi kvalitatīvus pakalpojumus. Tā ir izglītība, tā ir drošība, tie ir transporta pakalpojumi, tas nepieciešamais viss nodrošinājums. Tieši tāpēc arī mēs runājam par to, kā šo sadarbību veicināt, kā to padarīt daudz efektīvāku.

Ministram iebilst Pašvaldību savienība, kas iestājas par brīvprātīgu sadarbību, nevis ar likumu noteiktās teritorijās.

Ivita Peipiņa
Pašvaldību savienības padomniece

Šobrīd Latvijas pašvaldības sadarbojas ļoti dažādos veidos atkarībā no funkcijas lieluma, atkarībā no uzdevuma. Šie sadarbības veidi ir ļoti dažādi, un tie nevar tikt ierobežoti vienā noteiktā teritorijā.

Atsevišķu pašvaldību vadītāji reformu jau nosaukuši par “murgu”, un kategoriski pret ir arī premjera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība.

Augusts Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Uzskatu, ka tas ir bezjēdzīgs process, absolūti nevajadzīgs. Jo visas pašvaldības, kas ir gatavas sadarboties un sastrādāties, šos ceļus atrod. Izveidot kaut kādu šablonu un kaut kādu mākslīgu sadarbības formu, nekad nav vedis ne pie kāda rezultāta. Uzskatu, ka arī šī ideja pazudīs un nekas reāli nenotiks.

Lai gan valdības vadītājs nav tik kategorisks, arī viņš pagaidām nav gatavs atbalstīt reformu, norādot, ka tās autori vien spējuši uzzīmēt jaunu karti.

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Karte – jā, tāda tā sadarbība varētu būt teorētiski, – tur var piekrist, nepiekrist, tas ir arī saskaņots. Bet mums jāpiestrādā tad ir kaut kā kopīgi pie satura. Šobrīd satura nav vēl.

Reģionālās attīstības ministrijai dots uzdevums precizēt tās piedāvājumu. Tāpēc uz nenoteiktu laiku valdībā ir atlikta lemšana par pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanu.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Ar lielu pompu,pa starpu ar visādām ākstībām, naudas tērēšanu pa labi un kreisi atgriezīsimies pie vecajiem rajoniem, vienalga, kā tos tagad sauks.Kādi atkal varēs "uzvārīties",mainot papīrus, zīmogus utt.Vai nav smiekligi-5 km uz Jelgavas pusi no Tukuma ir Engures novads, pati Engure nezin kur otrā pusē,Vidzemē vairākas viena novada teritorijas atrodas vairakās vietās.Pats nosaukums novads -mums ir novadi Zemgale, Vidzeme, Kurzeme, Latgale un irLimbažu, Kandavas utt novadi.Vai nevienam smiekli nenāk? Nē, raudāt gribas.Vispār vispirms jāsakārto teritoriālie jautājumi, tad ceļu infrastruktūra, un tad var ķerties klāt skolu, slimnīcu "optimizācijai".Līdz tam Turlaja, Šadurska un citu reformas ir vienas pupu mizas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl