”Brexit” nes ne tikai izaicinājumus, bet arī iespējas, uzskata ekonomists

0 Komentāru
”Brexit” nes ne tikai izaicinājumus, bet arī iespējas, uzskata ekonomists
FOTO: LETA

“Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) viennozīmīgi ir pamatīgs šoks un milzīgs izaicinājums gan ES vadībai, gan tām valstīm, kuras ir ieguvējas no ES fondiem, tostarp Latvija. Taču vienlaikus ir svarīgi saredzēt arī iespējas, kuras rodas no šādām fundamentālām pārmaiņām ES,” uzskata domnīcas Certus vadītājs, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

“Vairākas Lielbritānijas bankas jau ir norādījušas, ka apsver arī tādus scenārijus kā daļēja darbinieku pārcelšana uz citām Eiropas valstīm. Visticamāk, galvenie favorīti būs tādas pilsētas kā Frankfurte, Dublina, Madride. Tomēr arī Latvijai ir izredzes cīņā par šo cilvēku un finanšu kapitālu,” uzsver ekonomists.

“Piemēram, Lietuvas valdība ar savu proaktīvo rīcību ir pārliecinājusi starptautiski pazīstamās finanšu institūcijas Barclays un Western Union pārcelt daļu no savām operācijām uz Viļņu, kas radījis vairākus simtus labi apmaksātu darba vietu Lietuvas galvaspilsētā. Latvijai ir jābūt gatavai ne tikai piedāvāt izdevīgus nosacījumus potenciālajiem investoriem, bet arī nodrošināt aktīvu un koordinētu valsts pārvaldes institūciju darbību, pierādot, ka tieši Rīga un Latvija ir izdevīgākās vietas biznesam,” norāda Vjačeslavs Dombrovskis.

0 Komentāru