“Brexit” ministrs Rīgā: Neesmu ieradies ar naudas maisu

0 Komentāru
“Brexit” ministrs Rīgā: Neesmu ieradies ar naudas maisu
LETA

Gatavojoties sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), Rīgā otrdien ieradies “Brexit” ministrs Deivids Deiviss.

Pēc tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Vienotība”) abas amatpersonas uzsvēra, ka Latvijas un Apvienotās Karalistes pozīcija ir vienota par to, kā jāveido jaunās attiecības. Abas valstis uzskata, ka jāturpina pēc iespējas ciešāka sadarbība. Abi ministri ir vienisprātis arī par to, ka Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas un citu ES pilsoņu statuss pēc “Brexit” nedrīkst mainīties.

Deivids Deiviss, “Brexit” ministrs

Mēs iestājamies par viscivilizētāko un visatbildīgāko regulējumu, kāds iespējams. Mēs vēlamies, lai Latvijas pilsoņiem saglabājas visas tiesības, kas viņiem ir tagad. Runa nav tikai par uzturēšanās atļaujām, bet par tiesībām saņemt sabiedriskos pakalpojumus, veselības aprūpi – par visām tām tiesībām, kas ir mūsu pilsoņiem. Tas ir ļoti svarīgi. Mēs apzināmies, cik tas ir svarīgi Latvijas valdībai, Latvijas iedzīvotājiem, un mēs to uztveram ļoti nopietni.

Reaģējot uz britu presē pausto, ka britu valdība spriež par finansējuma palielināšanu Austrumeiropas un Baltijas valstīm, lai iegūtu to labvēlību “Brexit” sarunās, Deivids Deiviss sacīja, ka Rīgā nav ieradies ar naudas maisu. Un arī Edgars Rinkēvičs atkārtoti uzsvēra, ka par tirgošanos nevar būt ne runas.

Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs (“Vienotība”)

Vakar un šodien… un es domāju, arī tagad jūs jautāsiet, cik daudz tad naudas Deivisa kungs mums ir atvedis kukuļos un dažādos citos veidos? Tad es varu uzreiz pateikt, ka – nē, šāda veida tirgošanās nav bijusi. Nauda mums nav atvesta. Mēs vienkārši runājām tiešām par to, kādā veidā maksimāli racionāli organizēt šo procesu.

http://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/816779?autostart=true

0 Komentāru