Braukt ar “taksi” daudzos gadījumos kļuvis lētāk nekā ar Rīgas satiksmes transportu

Komentāri

Gadījumā, ja uz darbu jātiek ar diviem transporta līdzekļiem un ja līdzi ir kāds ceļabiedrs vai vairāki, brauciens ar taksometru Rīgā izrādās lētāks nekā, izmantojot Rīgas sabiedrisko transportu. Kad un kādos gadījumos lētāk braukt ar “taksi” nekā ar Rīgas satiksmi, skaidroja raidījums Bez Tabu.

Piemēram, lai no Balvu ielas nokļūtu uz darbavietu Dzelzavas ielā, ir jāsagaida 7. tramvajs, kurš ved uz centru, tad jāpārsēžas 17. vai 23. trolejbusā. Pērkot biļeti pie vadītāja, pēc jaunā Rīgas satiksmes cenrāža, tas izmaksās četrus eiro. Ja biļete iegādāta iepriekš, tad divi braucieni sabiedriskajā transportā izmaksās 2,30 eiro, bet trīs braucieni – 3,45 eiro. Cik izmaksā brauciens ar ”taksi”?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konkrētais brauciens no Cēsu ielas līdz Dzelzavas ielai Bez Tabu izmaksāja 5,64 eiro. Braucot ar taksi, ja tajā sēž četri cilvēki, piemēram, ģimenes locekļi vai kolēģi, brauciens izmaksā 1,41 eiro katram. Tāds pats maršruts četriem cilvēkiem, pērkot biļeti pie vadītāja Rīgas satiksmes transportā, izmaksātu 16 eiro, bet, pērkot biļeti iepriekš, – 9,20 eiro.

Taksometru vadītāji jau apsprieduši jauno izcenojumu un berzē rokas. ”Jau tagad ir tā, ka skolnieki brauc no skolas – trīs sēž aizmugurē un viens priekšā. Kad sadala brauciena izmaksas uz četriem, tad viss kārtībā,” smaida taksometra vadītājs.

Salīdzinot biļešu cenas Baltijas valstu galvaspilsētas redzama šāda aina – Rīgā viens brauciens, pērkot biļeti pie vadītāja, maksā divus eiro, Tallinā – 1,60 eiro, bet Viļņā – vienu eiro. Jāpiebilst, ka Tallinā tās iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bez maksas, kas pilsētā samazinājis automašīnu skaitu.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl