Komentāri
Braukšanu daudzviet Latvijā apgrūtina apledojums
(Foto: LETA)

Šorīt vietām Kurzemē un valsts centrālajā daļā līst, ceļi daudzviet apledo, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) operatīvā informācija.

Apledojums braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtina Ainažu virzienā, kur ceļš ir slidens posmā Berģi–Bīriņu pagrieziens. Siguldas virzienā autoceļš apledo posmā Rīga–Vangaži, Valmieras virzienā ceļš slidens posmā Ragana–Braslas tilts, bet Rīgas apkārtnē izveidojies apledojums uz apvedceļiem Salaspils–Babīte un Baltezers–Saulkalne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Daugavpils virzienā apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu posmā Lielvārde–Pļaviņas, bet Liepājas virzienā apledojums vietām veidojas posmos Rīga–Apšupes krustojums un Saldus–Skrunda.

Ventspils virzienā autoceļš apledo posmos Rīga–Kūdra un Usma–Ventspils.
Tikmēr uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus vietām Ogres, Aizkraukles, Rīgas, Liepājas, Saldus, Ventspils, Balvu, Alūksnes un Cēsu apkaimēs.

Īpaši uzmanīgiem autovadītājiem jābūt, nobraucot no šosejām uz mazākiem ceļiem, kas vietām ir ļoti slideni.

Gaisa temperatūra šorīt ir no mīnus 5 līdz 0 grādiem. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi arī dienā, pārsvarā Kurzemē un valsts centrālajā daļā, gaidāmi nokrišņi slapja sniega un lietus veidā. Ceļi apledos.

LVC veic brauktuves pretapledojuma apstrādes darbus ceļu slidenajos posmos. Uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas 54 ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC atgādina, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas prasībām.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl