Brauciens vilcienā un noderīga informācija – medicīnas studenti konsultē “Veselības ekspresī”

0 Komentāru
Brauciens vilcienā un noderīga informācija – medicīnas studenti konsultē “Veselības ekspresī”
Foto: f64

Par savu veselību jādomā ne tikai tad, kad ir slikti, bet katru dienu – ar tādu moto Rīgas Stradiņa universitātes studenti dodas konsultēt cilvēkus un veikt veselības pārbaudes nekur citur kā vilcienā. Pēc maršruta un konsultācijas tēmas izvēles studenti neierastā vidē praktiski liek lietā savas zināšanas.

Trešā kursa medicīnas studente Elīza “Veselības ekspresī” nav pirmo reizi – viņa piedalās, jo ļoti patīk runāt ar cilvēkiem, turklāt nereti veidojas aizraujošas diskusijas.

“Tā nav sēdēšana pie grāmatas vai prezentāciju mācīšanās – tas ir reāli praksē redzēt un salīdzināt to, kas mums tiek pasniegts nodarbībās. Cik lielā mērā man tas kā medicīnas studentam ir kaut kas jauns un tad pastāstīt to cilvēkam vilcienā un paskatīties, kā viņš uz to reaģē,” stāta Elīza.

Tā kā sākusies aktīva sauļošanās sezona, šajā “Veselības ekspresī” studenti stāsta par melanomu un pareizu saules aizsargkrēmu lietošanu.

Taču šāda akcija tiek veikta vismaz divreiz gadā, nu jau piecu gadu garumā. Katrā ekspresī galamērķis un tēma atšķiras – līdz šim notikušas konsultācijas par, piemēram, sirds un plaušu veselību. Kā arī studenti var ne tikai dalīties zināšanās, bet arī veikt praktiskas veselības pārbaudes.

“Katru reizi veicam vispārīgas veselības pārbaudes, piemēram, mērām asinsspiedienu, nosakām skābekļa daudzumu asinīs, ķermeņa masas indeksu. Viņi jūt arī to savu ieguvumu, protams, viņiem ir gandarījums, ka viņi var dot kaut ko no sevis jau studiju laikā,” stāsta RSU pārstāve Vineta Romāne.

Arī pasažieri atzinīgi novērtē iespēju bez maksas pārbaudīt veselību un saņemt konsultāciju. “Ļoti patīkami. Ceļš garš, es braucu no Slokas līdz Rīgai, tas man netraucē. Līdz ar to tas ir divi vienā – gan ceļojums, gan jauna informācija,” stāsta Natālija.

“Vispār ļoti noderīga akcija, droši vien vecāka gadagājuma cilvēki var izmērīt spiedienu, neejot uz aptieku un pirmajā vagonā uztaisīt kardiogrammu, man liekas, tas ir lieliski,” norāda Māris un Anna.

Pirmo reizi “Veselības ekspresī” piedalījās “Erasmus” studente – Lisa no Itālijas. Lai gan valodas barjera neļāva sniegt konsultācijas, viņa norāda, ka iegūtā pieredze noteikti palīdzēs studijās: “Tas man ir kaut kas jauns, Itālijā mums nav šādu projektu. Braukt vilcienā un informēt iedzīvotājus – tā ir lieta, ko tu, visticamāk, darītu kā brīvprātīgais, bet šeit tas ir iekļauts studiju procesā.”

Studentiem, vēl esot skolas solā, iespēja komunicēt ar potenciālo pacientu negadās bieži, tādēļ topošie ārsti ar prieku piedalās “Veselības ekspresī” – nākamais brauciens tiek plānots jau šā gada rudenī.

0 Komentāru