Komentāri

Sākusies aktīvā velosezona un parādījusies nopietna problēma. Arvien vairāk iereibušu velosipēdistu nokļūst ceļu satiksmes negadījumos, kuros cieš arī citi cilvēki.

Kā liecina statistikas dati, iereibušie velobraucēji pērn bija iesaistīti 129 ceļu satiksmes negadījumos un tas ir par trešdaļu vairāk nekā 2015. gadā. Arī negadījumos cietušo velobraucēju skaits ir pieaudzis par 25% – no 69 uz 86.

Ekrānuzņēmumi

Tiesa, ne vienmēr avāriju izraisītāji bijuši velobraucēji. Pēdējo 10 gadu krietni pieaugušais iereibušo velosipēdistu skaits nav saistīts ar to, ka velosipēdistu-alkohola cienītāju būtu kļuvis krietni vairāk, uzskata Valsts policijā.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Es negribētu teikt, ka vairāk dzer… Izvērtējot satiksmes drošības stāvokli un saprotot, ka šie satiksmes dalībnieki ir vieni no potenciālajiem policijas redzes lokā nonākušiem cilvēkiem, kas iekļūst arī negadījumos, tad tiek pievērsta lielāka uzmanība, tāpēc šie skaitļi krietni palielinājušies.

Ritenis un alkohols ir ļoti bīstams “maisījums”, it īpaši, ja iereibušais velosipēdists piedalās intensīvā satiksmē, savu viedokļi pauž autoeksperti.

Pauls Timrots
autoeksperts

Iztēlojies: brauc un sagrīļojas. Autovadītājs no viņa sabijies pagriež malā un trāpa, piemēram, bērniem pieturā. Tas, ka viņš nes tikai sevi nāvē, tā nav. Viņš patraucē kādam, kas pēc tam var nogalināt kādu citu.

Ir arī pozitīvā tendence – pēdējo trīs gadu laikā par 16% samazinājies iereibušo velosipēdistu skaits: no 4 865 uz 4047. Šie dzērumā braucošie pedāļminēji ir grūti ietekmējami, jo lielākā daļa no viņiem nevar zaudēt arī autovadītāja apliecību viena iemesla dēļ – tikai 3% no noķertajiem velosipēdistiem šāda apliecība ir.

 

Lasi vēl