Brasas tilta remonts: pašvaldība plāno blakus tiltam izveidot pagaidu ceļu

4 komentāri
Brasas tilta remonts: pašvaldība plāno blakus tiltam izveidot pagaidu ceļu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Galvaspilsētas sastrēgumus mazinājis no svētdienas atvērtais Deglava tilts, taču aizvien ir neskaidrības, kā turpmāk tiks organizēta satiksme Brasas tilta apkaimē. Kā zināms, remonta dēļ ir slēgta transporta kustība pār tiltu virzienā uz centru, bet piektdien bīstamības dēļ pilnībā tika pārtraukta tramvaja satiksme.

Nākamais pašvaldības sāpju bērns – Brasas tilts. Pirmdienas rītā Rīgas domes un atbildīgo dienestu sanāksmē noskaidrots, ka būvnieki drīzumā saņems analīžu rezultātus par tilta betonu, un līdz piektdienai varētu būt apkopota pilna tehniskā informācija.

Tilta remontdarbus varētu veikt līdz nākamā gada beigām, tātad vēl pusotru gadu. Savukārt pašvaldībai vajadzētu izdarīt visu, lai samazinātu neērtības, kas saistītas ar sabiedrisko transportu. Šobrīd ir izveidots īpašs autobusa maršruts – 11T, kas gandrīz dublē 11. tramvaja maršrutu – no Abrenes ielas līdz Mežaparkam. Tiesa gan, izpaliek trīs pieturvietas. Tikmēr visi pasažieri, kas iegādājušies mēnešbiļetes, varot tās izmantot 11T autobusā.

Dome arī apsver iespēju izveidot pagaidu ceļu – automašīnām un sabiedriskajam transportam – blakus Brasas tiltam – vietā, kur ir gājēju pāreja pār dzelzceļa sliedēm. Tiesa gan, vēl priekšā pārrunu process ar VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Rīgas vicemērs Oļegs Burovs (GKR) lēš, ka uz tilta esošās tramvaja sliedes remontdarbu laikā varētu pārcelt citā tilta zonā, bet šis jautājums, līdzīgi kā daudzi citi, aizvien ir ar lielu jautājuma zīmi un pamatīgi jāizvērtē ekspertu starpā.