Brandava aizturēšana nav saistīta ar auditorkompānijas sagatavoto ziņojumu par situāciju “Rīgas satiksmē”

0 Komentāru
Brandava aizturēšana nav saistīta ar auditorkompānijas sagatavoto ziņojumu par situāciju “Rīgas satiksmē”
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess, kurā aizturēts uzņēmuma “Rīgas karte” valdes loceklis, no amata atstādinātais pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” darbinieks Aleksandrs Brandavs, nav saistīts ar auditorkompānijas “Ernst&Young” sagatavoto ziņojumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB otrdien paziņoja, ka birojs vērtē auditorkompānijas sagatavoto ziņojumu par situāciju “Rīgas satiksmē”. KNAB priekšnieks Jēkabs Straume norādīja, ka gadījumā, ja birojs konstatēs amatpersonu “darbības vai bezdarbības”, pārkāpjot likumu, reakcija būs atbilstoša.

Savukārt trešdienas vakarā birojs paziņoja, ka ir sācis kriminālprocesu par valsts un privāto akcionāru kopuzņēmuma SIA “Rīgas karte” amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

KNAB vēsta, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs.

Kriminālprocesā aizturēta viena persona, kura saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju ir Brandavs. Viņš ir valdes loceklis valsts un privāto akcionāru kopuzņēmumā “Rīgas karte”, partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs, kā arī patiesā labuma guvējs pilnsabiedrībā “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

Tāpat Brandavs līdz šodienai ieņēma “Rīgas satiksmes” Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāja amatu. Kā informēja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis, reaģējot uz KNAB operatīvajām darbībām, kas saistītas ar Brandava aizturēšanu, “Rīgas satiksmes” valde atstādinājusi viņu no amata.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Brandavs aizturēts trešdien. Personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Pēc tam izmeklēšanas iestāde var izlemt, vai nepieciešams piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par ko pēc izmeklēšanas iestādes ierosinājuma lemj tiesa. Drošības līdzekli var piemērot tikai tad, ja persona atzīta par aizdomās turēto.

Kā vēstīts, auditorkompānija “Ernst&Young” sagatavojusi ziņojumu par situāciju “Rīgas satiksmē”. Tas nav publiskots, bet Rīgas domes deputātiem un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem ļauts ar to iepazīties klātienē “Rīgas satiksmes” telpās.

Pēc nu jau bijušā uzņēmuma pagaidu vadītāja Anrija Matīsa paustā, tas “ir ļoti kritisks” un tajā norādīta virkne pasākumu, kas jāveic, lai uzņēmums varētu turpināt funkcionēt.

Ieteikumi saistīti ar sadarbības partneru izvēli, pašizmaksu aprēķiniem un citiem procesiem. Vienlaikus auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā, bijušās uzņēmuma valdes vadībā, “Rīgas satiksmei” nodarīti desmitiem miljonu lieli zaudējumi.

0 Komentāru