Komentāri

Rīgas Brāļu kapi šodien svin savu simtgadi. Lai gan oficiāli karavīru atdusas vieta tika iesvētīta vien 30. gados, kritušos tur sāka guldīt jau 1915. gada nogalē. Tie bija latviešu strēlnieki, un šodien viņiem pievienojās vēl viens nopelniem bagāts cīņu biedrs.

Dienai pamazām iesilstot, Rīgas Brāļu kapos šorīt pulcējās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un Kara muzeja pārstāvji, lai pēdējā ceļā pavadītu latviešu strēlnieku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andrejs Kurpnieks Krievijas Impērijas armijā pieteicās precīzi pirms 100 gadiem. Pēc paša lūguma vēlāk tika pārcelts uz strēlniekiem, par kaujām Nāves salā apbalvots ar Svētā Jura krusta 4. šķiru, un tieši šā apbalvojuma dēļ viņu izdevies atpazīt.

Kurpnieka kauli tikai nesen atrasti Tīreļpurvā, kas liek domāt, ka viņš piedalījies Ziemassvētku kaujās un kritis 1917. gada 5. janvārī. Vēl pēc nāves viņš apbalvots par varonību.

Šodien aprit tieši 100 gadu, kopš Rīgas Brāļu kapos guldīts pirmais latviešu strēlnieks, un šodien zemes klēpim atdots arī Andrejs Kurpnieks. Visiem kritušajiem šāds gods gan nepienākas. Šeit atdusas tikai tie, kuru pīšļi ir identificējami.

Lai godinātu gan pašus pirmos strēlniekus, kurus šajos kapos apbedīja 1915. gadā, gan visus tos, kuri šeit guldīti pēc tam, Brāļu kapos šodien ieradās valsts augstākās amatpersonas.

Šeit pavisam atdusas aptuveni 2000 karavīru. Tostarp arī ap 200 neatpazītu puišu, kuri krita Pirmā pasaules kara un Latvijas Brīvības cīņu laikā, bet vēl nezināms daudzums guļ kaujas laukā.

Pirms nepilnām divām nedēļām vēstījām par vairāk nekā 70 latviešu strēlniekiem, kuri tika atrasti Ķekavas pusē. Tā kā viņu kauli nav identificējami, tos pārapbedīs Ķekavas novada Trušeļu kapos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl