Bordāns: Pašlaik jāatrisina jautājums par valdības galīgo sastāvu

1 komentārs
Bordāns: Pašlaik jāatrisina jautājums par valdības galīgo sastāvu
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Pašlaik primāri risināms ir jautājums par valdības galīgo sastāvu, bet pēc tam jāstrādā pie valdības rīcības plāna, sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Bordāns piebilda, ka lielāka skaidrība šajā jautājumā būs ceturtdien, kad sagaidāms “KPV LV” lēmums, kā arī partiju sanāksmes. Bordāns norādīja, ka “KPV LV” dalība koalīcijā vai nestrādāšana valdībā ietekmētu arī atbildības jomu sadalījumu.

Pēc tam, kad būs skaidrs valdības sastāvs, tad politiķiem jāstrādā pie valdības deklarācijas izveides, viņš uzsvēra.

Kā ziņots, vairāki politiķi kā ticamāko variantu līdz šim minējuši piecu partiju veidotu valdību, kurā strādātu JKP, partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP), nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), “Jaunā Vienotība” (JV) un “KPV LV”.

AP, JV, JKP un VL-TB/LNNK vienojušās 4. janvārī Vējonim piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu. Reizē politiskie spēki ir atvērti tam, ka koalīcijā piedalītos arī partija “KPV LV”.

Partijas atbildi no “KPV LV” gaidīs līdz 3. janvārim. “KPV LV” lēmums saistībā ar izteiktajiem iebildumiem pret viņu iekšlietu ministra amata kandidātu Aldi Gobzemu (KPV LV) ir gaidāms 3. janvārī. Partijā ir arī pārstāvji, kas norāda, ka pirms sēdes atturētos no pārlieku optimistiskām prognozēm par piecu partiju valdību.

1 komentārs