Bordāns: Noziedzīgi grupējumi kavēs manis veidotās valdības izveidi

26 komentāri
Bordāns: Noziedzīgi grupējumi kavēs manis veidotās valdības izveidi
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS,F64

Valsts prezidenta nominētais premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) uzskata, ka potenciālais valdības sastāvs varētu kļūt zināms nākamās nedēļas vidū. Bordāns gan prognozē, ka pret viņa vadītās valdības izveidi būšot liela pretestība.

Šodien Bordāns četriem potenciālajiem koalīcijas partneriem nosūtīja savas valdības veicamo darba plānu, par ko politiķi runās nākampirmdien. Pēc tam notiks sarunas par konkrētām atbildības jomām, bet trešdien esot jābūt zināmam jaunās valdības sastāvam.

Šobrīd skaidrība ir par diviem amatiem  – Kultūras ministriju, Bordāna ieskatā, jāturpina vadīt  Nacionālās apvienības pārstāvei Dacei Melbārdei, bet Ārlietu ministriju – “Jaunās Vienotības” pārstāvim Edgaram Rinkēvičam. Pēc Bordāna teiktā, lielākā interese ir par to, kurš kūrēs reģionālo reformu un pašvaldību lietu ministriju. Taču ir arī tādas jomas, par kurām intereses nav vispār.

Neviens nav atzīmējis Izglītības ministriju. JKP ir gatava, ja nepieciešams, arī to uzņemties.

Bordāns vairākkārt akcentēja, ka piecu partiju sarunās izteiktie piedāvājumi un ministru skaits katrai no tām nav akmenī kalts. JKP esot gatava vadīt trīs vai četras ministrijas. Kā finanšu ministra kandidātus partija piedāvā politiķus Gati Eglīti vai Krišjāni Feldmanu, iekšlietu ministra –  Jutu Strīķi un Juri Jurašu, bet viens no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidātiem ir Tālis Linkaits.

Bordāns aicināja partnerus neizturēties pret sarunām bezatbildīgi, jo šogad jāpieņem nākamā gada budžets, lai varētu skolotājiem, mediķiem nodrošināt solīto algu pielikumu. Pretestība viņa vadītās valdības izveidei esot liela.

“Ne mirkli nešaubos, ka dažādi ekonomiskie grupējumi, ieskaitot noziedzīgos grupējumus, kavēs šā procesa norisi,” uzskata JKP līderis.

Jāpiebilst, ka Vējonis Bordānam ir devis laiku līdz 21. novembrim, lai izveidotu koalīciju, kurai Saeimā ir vairākums. Šobrīd visskeptiskākie no potenciālajiem koalīcijas partneriem ir apvienība “Attīstībai/Par!”.

TOP komentāri

 • Anita Nita
  +40 +35 -5

  Anita Nita

  Noziedzīgie grupējumi laikam grib ārkārtas vēlēšanas, dabūsiet tā, ka maz neliksies.Pabriks ar savu šaiku, lai beidz lekties, ka nesanāk nožēlot.
 • Uldis
  +31 +25 -6

  Uldis

  paņem Bordān ieliec pa izglītības ministru Ati Zakatistovu, izglītība Kanādā, valodas zin, nevis to pašreizējo kretīnu, kas aizklapē tikai lauku tehnikumus,skolas un vēl "izglītības reforma" drāma.. nu pasists uz augšu!
 • Anita Nita
  +18 +11 -7

  Anita Nita

  Tā žurnāliste ir muļķe, vai izliekas. JKP nav ieguvusi 51% balsu.Ja visus solītājus liktu cietumā, mums vispār nebūtu, ko ievēlēt Saeimā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl