Bordāns neizslēdz iespēju, ka tuvākajās dienās partijas varētu vienoties par koalīciju

0 Komentāru
Bordāns neizslēdz iespēju, ka tuvākajās dienās partijas varētu vienoties par koalīciju
OKSANA DŽADANA, F64

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns joprojām neizslēdz iespēju, ka valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas varētu tuvākajās dienās vienoties par koalīciju.

Politiķis sacīja, ka neizslēdz šādu iespēju, bet arī to nevērtē kā 100% sasniedzamu. Bordāns uzskata, ka šajā laikā ir darīts viss, lai šo vienošanos panāktu.

Pašlaik viens no galvenajiem šķēršļiem, kas apgrūtina iespējas sasniegt vienošanās, ir tas, ka “KPV LV” sagaida oficiālu premjera nomināciju, uzskata Bordāns. Viņaprāt, šā iemesla dēļ trīs parlamentā jaunievēlētām partijām, kuras arī pretendē uz premjera amatu, pašlaik ir grūti vienoties savā starpā.

Bordāns uzsvēra, ka neformālās sarunās vairs nepiedalās, bet tikai tādās, par kurām varot runāt arī publiski. JKP līderis neizslēdza iespēju tuvākajā laikā aicināt citu partiju uz tikšanos, tomēr pašlaik konkrētas sarunas nav ieplānotas. Līdz pirmajai 13. Saeimas sēdei vēl varētu notikt sarunas gan par Saeimas vadību, gan arī par citiem jautājumiem.

Vērtējot kopumā šo mēnesi pēc vēlēšanām, Bordāns pauda, ka vairāk izdarīt nebija iespējams. Viņš piebilda, ka JKP ir gatava vadīt valdību un nemaina savu pozīciju par nesadarbošanos ar Zaļo un zemnieku savienību.

Kā ziņots, ceturtdien aizvadīta pēdējā 12. Saeimas sēde un nākamnedēļ darbu sāks jaunais parlamenta sasaukums, tomēr partiju sarunās par valdības veidošanu un parlamenta vadību progress joprojām nav vērojams.

Valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti – “KPV LV”, JKP un “Attīstībai/Par!”. “KPV LV” premjera amata kandidāts ir Aldis Gobzems, JKP – Bordāns, bet “Attīstībai/Par!” – Artis Pabriks.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka nākamajā trešdienā varētu vēlreiz tikties ar trim Ministru prezidenta amata kandidātiem, kā arī nosaukt to, kuram uzticētu valdības veidošanu.

0 Komentāru