Bondars: Saeimai jāizdara viss, lai 1. janvārī cilvēki nesajustu nekādas neērtības

8 komentāri
Bondars: Saeimai jāizdara viss, lai 1. janvārī cilvēki nesajustu nekādas neērtības
ILZE ZVĒRA, F64

Gadumijā savu darbību izbeigs 2018. gada budžeta likums, un jau 1. janvārī jābūt 2019. gada budžeta risinājumam gan pensionāram, gan skolotājiem, gan Valsts prezidentam,  lai viņi varētu saņemt tādu pašu pensiju un algu kā decembrī, tā intervijā “900 sekundēm” atzina 13. Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP).

Budžeta komisijai līdz tam esot jāpieņem pagaida regulējums, lai likumā iestrādātu normu, ka pēc būtības tas algu pielikums, ko, piemēram, skolotāji saņēmuši septembrī, lai tas būtu spēkā arī janvārī neatkarīgi no tā, ka 2019. gada budžets nestāsies spēkā 1. janvārī.

Nākamnedēļ 13. Saeimas Budžeta un finanšu komisijai paredzēta tikšanās ar Finanšu ministrija, izklāstot iespējamos risinājumus.

Bondars gan izvairījās komentēt budžeta saturu, jo tas esot atkarīgs no tā, kāda būs jaunā valdība.

Mārtiņš Bondars
13. Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs (AP)

Redziet, pa starpu ir notikušas vēlēšanas, un notikušas vēlēšanas, kur partijas ir solījušas ļoti dažādas lietas. Un tagad ir jautājums jaunajai valdībai, kas būs tās vienošanās –  vienošanās starp partijām, ko ierakstīs deklarācijā. Un budžets jau būs tikai deklarācijas atspoguļojums, bet skaitļos. [..] Grūti jau spriest, kas būs tās partijas, kas veidos valdību šobrīd. Tā ir tā sarežģītā lieta, ja jau to zinātu, tad jau būtu vienkāršāk.

Saruna ar Mārtiņu Bondaru

8 komentāri