Bolderājā būvēs aizsargdambi pret plūdiem

1 komentārs

Laba vēsts Buļļupes krastos dzīvojošajiem Bolderājas iemītniekiem. Par 3,3 miljoniem eiro izbūvēs teju divu kilomteru garu aizsargdambi, kas pasargās no plūdiem. Pavasaros upe bieži iziet no krastiem, un iedzīvotājiem bijusi nepieciešama glābēju palīdzība, lai tiktu ārā no mājām.

Buļļupes piekrastes iedzīvotājiem jau gadiem ilgi nākas paciet dabas untumus. Upes iziešana no krastiem te ir teju ierasta lieta, bet brīžiem situācija kļūst patiešām kļūst bīstama. 2015.gadā kādai sievietei pat bija nepieciešama glābēju palīdzība, lai tiktu ārā no mājas.

Aizsargdambis paredzēts 1,9 kilometrus garā posmā gar Lielo ielu – no Grants ielas līdz Kapteiņu ielai. Objektā paredzēts izbūvēt aizsargdambi, veikt koka pāļu, rievsienu un betona konstrukciju izbūvi krasta stiprināšanai, kā arī veikt inženierkomunikāciju izbūvi.

“Šī iecere patiesībā ir ļoti sena. Teritorijas sen pētītas, saskaņotas ministrijā. Papildus tam, teritorija tiks labiekārtota. Tur būs atpūtas laukumi, sporta aktivitātēm paredzētas vietas, soliņi, atkritumu urnas, arī košumkrūmi dažnedažādi,” norāda RD Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence.

Noslēdzies būvdarbu iepirkums plūdu risku novēršanas pasākumu īstenošanai un līgums noslēgts ar personu apvienību “EKO Rent”. Būvdarbu būvuzraudzību veiks SIA “Jurēvičs un Partneri”, bet būvdarbu autoruzraudzību nodrošinās būvprojekta izstrādātājs personu apvienība “GCR 1”.

Projekta īstenošanai Rīgas domes pagaidu administrācija atbalstījusi arī aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē 3,37 miljonus eiro apmērā, atmaksas termiņu paredzot uz laiku līdz 10 gadiem.

Solīts, ka Covid-19 krīze projekta attīstību neietekmēs: “Finansējums būs, tas ir ES finansējums, trīsarpus miljoni. Tas ir stabili. Kopējās izmaksas ir četri miljoni, projekts apstiprināts, CEFL ir piešķīrusi šo naudas summu.”

Projektu paredzēts īstenot līdz 2022.gada jūlijam.

1 komentārs