Blakus lidostai “Rīga” cels viesnīcu “Hampton by Hilton”

0 Komentāru
Blakus lidostai “Rīga” cels viesnīcu “Hampton by Hilton”

Lietuvas aktīvu pārvaldīšanas kompānija “I Asset Management”, kuru pārrauga Lietuvas Banka, ir sākusi būvēt ekonomiskās klases zīmola “Hampton by Hilton lidostas” viesnīcu blakus lidostai “Rīga”, informēja attīstītāja pārstāvji.

Viesnīcā būs 189 istabas, un tā atradīsies viena kilometra attālumā no nozīmīga transporta mezgla – Starptautiskās lidostas “Rīga”. Šī ir pirmā starptautiskās ķēdes viesnīca, kas top šīs lidostas tuvumā.

Plānots, ka “Hampton by Hilton” atvērsies nākamā gada otrajā ceturksnī. Projekta ģenerāluzņēmējs – Latvijas būvniecības uzņēmums “UPB”. “UPB” decembrī sāka viesnīcas pamatu likšanu un pāļu dzīšanas darbus un šos darbus domāts pabeigt līdz 2021. gada 1. ceturksnim.

“I Asset Management” pārvaldītā ieguldījumu fonda “Airport Hotels Fund” direktors Laurūns Antropiks ir gandarīts, ka viesnīcas celtniecība tika sākta, neraugoties uz visām bažām par pasažieru skaita samazināšanos pašreizējās Covid-19 situācijas dēļ.

“I Asset Management” pārvaldītā ieguldījumu fonda “Airport Hotels Fund” direktors’

“Projeks ir nišas ieguldījums reģionā – ap Rīgas lidostas teritoriju nav zīmolu viesnīcu, līdz ar to pašlaik konkurence nav liela. Starptautiskās lidostas Rīga potenciāls ir milzīgs – tā apkalpo gandrīz 50% Baltijas reģiona pasažieru, tās mērķis ir kļūt par lidostu centru Ziemeļvalstu reģionā. Turklāt projekta Rail Baltica ietvaros 2026. gadā starptautiskajā lidostā Rīga tiks atvērta jauna dzelzceļa stacija. Lidostas stacija būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un gaisa satiksmes savienojuma centrs Baltijā. Pandēmija mūs nebiedē sākt jaunās viesnīcas celtniecību, jo esam pārliecināti, ka pieprasījums pēc viesnīcas šajā apkaimē būs.”

Viņš atgādina, ka pandēmijas dēļ daži konkurenti, kuriem bija līdzīgi plāni būvēt lidostas viesnīcas tuvākajā apkārtnē, savus plānus apturēja. “Mēs redzam šo situāciju kā iespēju pārvarēt Covid-19 raisīto dažādu nozaru kritumu – ienāksim tirgū brīdī, kad tas sāks atgūties,” saka “Airport Hotels Fund” direktors.

Par viesnīcas zīmolu viesnīcai “Riga Airport Hotel” tika izvēlēts viens no vadošajiem viesnīcu zīmoliem pasaulē “Hampton by Hilton”, kuram ir lojalitātes programma ar vairāk nekā 100 miljoniem lietotāju, tam pieder īpašumi 119 valstīs. Pirmā “Hilton” zīmola lidostas viesnīca tika atvērta 1959.gadā Sanfrancisko (ASV).

Viesnīcu Hampton by Hilton Riga Airport vadīs neatkarīga viesnīcu vadības kompānija “Apex Alliance Hotel Management”, kas vada “Hilton” zīmola viesnīcas, kā arī citas lidostu viesnīcas. Projekta ģenerāluzņēmējs “UPB”, kurš arī nodrošināja ēkas projektēšanu.  Nekustamā īpašuma attīstību veic uzņēmums “VPH”, kas attīstījusi projektus vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā Baltijā.

Hampton by Hilton Riga Airport Hotel būvniecību līdzfinansē “Bigbank Latvia”, piešķirot sešu miljonu eiro aizdevumu. Projekta kopējā vērtība ir 13,8 miljoni.

‘Mums izdevās noslēgt bankas finansēšanas līgumu pašreizējās Covid-19 pandēmijas vidū. Lai arī pašlaik situācija viesnīcu tirgū nozarei šķiet postoša, vēsturiski šī nozare ir pierādījusi savu izturību pret pieprasījuma satricinājumiem. Turklāt lidostas viesnīcas ir paredzētas noteiktai ceļotāju grupai – pieprasījums ir atkarīgs no lidostas pasažieru plūsmām, līdz ar to lidostas viesnīcām nenoteiktības laikā ir zināma veida priekšrocības. Pandēmijas laikā lidostu viesnīcas darbojas labāk nekā pilsētas centra viesnīcas,” teica “Airport Hotels Fund” direktors.
“Bigbank Latvija” Uzņēmumu kreditēšanas nodaļas vadītājs Mareks Grodskis

“Katras nozīmīgas lidostas tuvumā ir jābūt viesnīcai, kurā tranzīta pasažieriem ir ērti pārnakšņot starp reisiem, kā arī atpūsties lidojumu atcelšanas vai aizkavēšanās gadījumā. Esam gandarīti, ka varam piedalīties Starptautiskās lidostas Rīga apkārtnes pilnveidošanā, palīdzot uzbūvēt globāla mēroga ķēdes viesnīcu. Domāju, ka viesnīcu novērtēs kā pilsētas viesi, tā arī rīdzinieki, jo augstvērtīga naktsmītne blakus lidostai veicinās tūristu plūsmu un būs pienesums ekonomikai. Ļoti priecājamies arī par sadarbības uzsākšanu ar jaunu partneri “I Asset Management”.”

Par viesnīcas zīmolu viesnīcai “Riga Airport Hotel” tika izvēlēts viens no vadošajiem viesnīcu zīmoliem pasaulē “Hampton by Hilton”, kuram ir lojalitātes programma ar vairāk nekā 100 miljoniem lietotāju, tam pieder īpašumi 119 valstīs. Pirmā “Hilton” zīmola lidostas viesnīca tika atvērta 1959.gadā Sanfrancisko (ASV).

Viesnīcu “Hampton by Hilton Riga Airport” vadīs neatkarīga viesnīcu vadības kompānija “Apex Alliance Hotel Management”, kas vada “Hilton” zīmola viesnīcas, kā arī citas lidostu viesnīcas. Projekta ģenerāluzņēmējs “UPB”, kurš arī nodrošināja ēkas projektēšanu.  Nekustamā īpašuma attīstību veic uzņēmums “VPH”, kas attīstījusi projektus vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā Baltijā.

“Hampton by Hilton Riga Airport Hotel” būvniecību līdzfinansē “Bigbank Latvia”, piešķirot sešu miljonu eiro aizdevumu. Projekta kopējā vērtība ir 13,8 miljoni.

0 Komentāru