Bitenieki VARAM pārstāvjiem izrāda savas bišu saimes un apspriež pesticīdu lietošanu laukos

0 Komentāru
Bitenieki VARAM pārstāvjiem izrāda savas bišu saimes un apspriež pesticīdu lietošanu laukos
IVO JURKĀNS, TV3 ZIŅAS

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs šodien tiekas ar Latvijas Biškopības biedrības pārstāvjiem un apmeklēs biškopības saimniecību Saldus novadā.

Bitenieks un “Medus pils” īpašnieks Jānis Vainovskis uzskata, ka viņam vislabāk būtu, ja varētu panākt, ka pirms labības novākšanas tā netiek kaltēta ar augu aizsardzības līdzekļiem, jo tas ietekmē bites. Latvijas Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs un Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze sacīja, ka ir iespēja salāgot bitenieku un lauksaimnieku intereses.

Vides un reģionālās aizsardzības ministrijā (VARAM) ir izveidota Pesticīdu darba grupa, kas pirmos rezultātus publicēs septembrī. Pesticīdu darba grupā izskata jautājumu par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas aizliegumu vai ierobežojumiem apdzīvoto lauku māju tuvumā.

Ministrs ar biškopjiem pārrunāja Eiropas Savienības (ES) Zaļā kursa uzstādītos mērķus, kas tostarp izriet no stratēģijas “No lauka līdz galdam”. Tika apspriesta augu aizsardzības līdzekļu lietošanas samazināšana, minerālmēslu lietošanas samazināšana, bioloģiskās lauksaimniecības īpatsvara palielināšana līdz 25% kopējās lauksaimnieciskajā darbībā izmantotās platības.

ES Biodaudzveidības stratēģija 2030. gadam līdz ar citiem dabas atjaunošanas pasākumiem paredz apturēt arī apputeksnētāju izzušanu.

Foto: NEPLP

“Projektu līdzfinansē NEPLP  no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem”

0 Komentāru