Bite par ES-Kanādas līgumu: Jūs atbalstāt “kaķi maisā”

1 komentārs

Pēc plašām debatēm Saeima konceptuāli atbalstījusi Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu jeb CETA. Kā skaidro Ārlietu ministrija, tiek sagaidīts, ka līgums, ar kuru teju pilnībā tiks atcelti muitas nodokļi, radīs jaunas iespējas tirdzniecībai un ieguldījumiem starp Eiropas Savienību un Kanādu.

Vienlaikus tiek akcentēts, ka līgums nesamazinās standartus pārtikas nekaitīgumam, produktu drošībai, kā arī patērētāju aizsardzībai un veselībai. Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš, aicinot atbalstīt līgumu, norādīja, ka tas ir arī politiski svarīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ojārs Kalniņš, Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs, “Vienotība”

Ātrā CETA ratifikācija no Latvijas puses būtu pozitīvs signāls un partnerības apliecinājums Kanādai – īpaši ģeopolitiskās drošības kontekstā. Ja Kanāda nekavējās uzņemties vadošo lomu NATO daudznacionālā bataljona kaujas grupu izveidei Latvijā un nosūtīt savus karavīrus uz Latviju, tad tagad Latvija varētu nekavēties ar CETA ratifikāciju.

Tikmēr atsevišķi opozīcijas deputāti pauda viedokli, ka līgums nav Latvijas interesēs un valdībai pārmeta to, ka nav veikta padziļināta analīze, kādas būs līguma sekas Latvijas ekonomikai.

Inga Bite, Saeimas deputāte, LRA

Šodien jūs šo lēmumu esat gatavi pieņemt, balstoties uz spekulācijām un emocijām, nevis analīzi un izvērtējumu. Kolēģi! Es uzskatu, ka tā nav pieņemama lēmumu pieņemšanas prakse Latvijas parlamentā. Tas ir kaķis maisā, ko jūs šodien atbalstīsiet.

Līguma ratificēšanu Saeima konceptuāli atbalstīja ar pārliecinošu 71 deputāta atbalstu. Plānots, ka Latvija brīvās tirdzniecības līgumu ratificēs pēc divām nedēļām, tādējādi kļūstot par pirmo valsti, kas to izdarījusi.

TOP komentāri

  • @p_eteris
    0 0 0

    @p_eteris

    Es esmu par līgumu ar Kanādu. Nopirku par 11 latiem rūtainu Kanādas kurtku, ziemai , silta , kolosāla!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl