Bīstamo ēku sarakstā iekļauta arī Rīgas Mūzikas internātvidusskola

Pievienot komentāru
Bīstamo ēku sarakstā iekļauta arī Rīgas Mūzikas internātvidusskola
FOTO: LETA

Latvijā bīstamās ēkas ir gan tās, kur atrodas bērni, gan tās, kur saņemam pakalpojumus. Bīstamo ēku sarakstā iekļauta arī Rīgas Mūzikas internātvidusskola Kalnciema ielā 118, liecina Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) informācija.

Pēc pārbaudes skolā aizliegta 2. stāva 17., 18. telpas un 1. stāva aktu zāles ekspluatācija.

Kopumā Rīgā ekspluatācijai bīstamo ēku sarakstā ir sešas ēkas.

Lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli, birojs ir izveidojis pārbaudīto objektu digitālo karti, kas apskatāma interneta mājaslapā.

”Digitālās kartes izveides mērķis ir nodrošināt Biroja darba caurspīdīgumu un dot iespēju ikvienam nepastarpināti iepazīties ar mūsu darba rezultātiem – Latvijas publisko ēku vērtējumu, lai uzzinātu, cik drošs ir konkrētais objekts. Mēs ceram, ka tas veicinās ne tikai sabiedrības informētību, bet arī cels ēku īpašnieku un apsaimniekotāju atbildību. Esam aplēsuši, ka Birojam piekritīgo objektu skaits Latvijā ir no 10 līdz 34 tūkstošiem. Tas nozīmē, ka Birojam vēl priekšā ļoti daudz darba, un bez sabiedrības un nozares atbalsta neiztikt,” uzsver Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Kartē redzama informācija tikai par tiem objektiem, par kuriem Birojs jau pieņēmis konkrētus lēmumus.