Komentāri

Aglonas svētkos bīskaps Jānis Bulis lūdza par mieru Ukrainā, veltot skarbus vārdus karadarbībai reģionā un saviļņojot klātesošos.

“Citur no Debesīm krīt zvaigznes, bet pie Doņeckas no Debesīm krita bērni,”  savuā uzrunā 14. augustā pauda bīskaps J. Bulis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdienas, 14. augusta, vakarā Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā notika tradicionālais tautas Krusta ceļš, bet piektdien ir šo svētku kulminācija, kad notiek svētku galvenā Mise.

Ticīgie Aglonā neguļ naktis, tās pavadot lūdzoties un dziedot.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad Aglonā ieradušies tūkstošiem svētceļnieku, no kuriem daļa ceļu uz Aglonu mēroja kājām. Svētki Aglonā beigsies piektdien, 15. augustā, septiņos ar vakarā Misi pie Dievmātes altāra.

Uz Aglonu piektdien dosies arī visas augstākās valsts amatpersonas – Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un premjere Laimdota Straujuma.

Kā portāls SKATIES vēstīja jau iepriekš, šogad svētku norises vietā ieviesti īpaši drošības pasākumi – tie saistīti ar Āfrikas cūku mēra epidēmiju.

Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) pārstāvji aicinājuši visus būt atbildīgiem un ievērot dienesta norādījumus un pirms došanās prom no Aglonas izmantot dezinfekcijas paklājus.

Piektdien vizīti Latvijā beidz arī Eiropas komisjas eksperts, kurš pētīja, kādi pasākumi tiek veikti, lai slimību apkarotu un sniegtu ieteikumus turpmākajiem epidēmijas apkarošanas pasākumiem. Eksperts jau atzinis, ka PVD līdz šim tehniski rīkojies atbilstoši regulām, taču lielākā problēma turpmāko draudu novēršanā var izrādīties nevis mežacūkas, bet gan cilvēku neinformētība.

Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem, bet ir ļoti bīstams mājas un meža cūkām. Cilvēks var pārnest slimības ierosinātājus ar pārtiku, apģērbu, apaviem un sadzīves priekšmetiem.

Lasi vēl