“Biolars” saistību ar piesārņojumu noliedz; automašīnas vadītājs joprojām apcietinājumā

1 komentārs
“Biolars” saistību ar piesārņojumu noliedz; automašīnas vadītājs joprojām apcietinājumā
IEVA MAKARE, LETA

Līdz 400 000 eiro var izmaksāt vides atveseļošana 20 šobrīd piesārņotās vietās Zemgalē, kur pavasarī tika izlietas tonnām indīgas ķīmiskas vielas.

Sanācijas darbus sola nodrošināt Olaines ķīmiskā rūpnīca “Biolars”, no kuras izbrauca autocisterna, un tās vadītājs ceļa malās vairāku kilometru garumā Jelgavas, Bauskas, Rundāles, Ozolnieku, Tērvetes un Iecavas novados izlēja ķimikālijas. Vides piesārņotājs, kas tika pieķerts nozieguma vietā, joprojām atrodas apcietinājumā. Taču izmeklētāji šaubās, vai tā ir bijusi viņa pašiniciatīva.

“Diez vai vienkārši šoferis ar smago automašīnu var iebraukt ķīmiskā rūpnīcā, slēgtā teritorijā, piepildīt savas tvertnes ar nezināmu šķidrumu, izbraukt vārtus un aizbraukt un izdarīt noziegumu,” norāda VP Zemgales Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics.

Kopumā vide piesārņota 13 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Indīgā viela iekļuvusi 20 līdz 50 centimetru dziļumā, taču pašlaik tā vairs neizplatās. Arī pēc lietus situācija saindētajās teritorijās neesot mainījusies.

Pirmās sūdzības par nezināma šķidruma ar ķīmiskām vielām raksturīgu smaku nonākšanu vidē Valsts vides dienests maija sakumā saņēma no iedzīvotājiem. Veicot pārbaudes, inspektori atzina, ka izlietais šķidrums satur cianīdjonus un tā izcelsme ir no “Biolars” rūpnīcas.

Uzņēmuma pārstāve gan trešdien noliedza saistību ar dabas piesārņošanas epizodēm, jo automašīnas vadītājs bijis darbinieks citā uzņēmumā, kas “Biolaram” nodrošinājis vielu pārvadāšanu rūpnīcas teritorijā, bet nezināmu iemeslu dēļ to pametis.