“Biļešu paradīzei” nosūtīta atzīšanās, kā apieta biļešu e-veikala sistēma

3 komentāri

“Neviens jau neatzīstās, ka ir mērķtiecīgi uzbrucis. Viņš vienkārši atzīstas, kā ir pieslēdzies un laimīgi nopircis vairākas biļetes,” šodien preses konferencē norādīja “Biļešu paradīzes” vadītājs Ēriks Naļivaiko.

“Mums ir materiāls, kurā cilvēks atzīstas, kā apgājis virtuālo rindu. Un tas, visticamāk, nav vienīgais gadījums,” piebilda Naļivaiko.

Kādam interneta lietotājam izdevies pieslēgties sistēmai ar trīs ierīcēm, bet ar speciālas programmas palīdzību pieslēgumu skaits vēl četrkāršots. Līdz ar to, izveidojot 12 pieslēgumus, viņam izdevies iegādāties vairākus desmitus biļešu.

Saņemto rakstveida atzīšanos Naļivaiko nodeva Dziesmu un deju svētku rīkotājiem, kas to izpētīs un, iespējams, vēlāk nāks klajā ar ziņojumu.

Biļešu tirgotājs nav paredzējis visas situācijas, kuras varēja “velties pār šo sistēmu”, tā notiekošo komentēja Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns. Viņš arī piebilda, ka daži no ļaunprātīgo darbību avotiem bijuši no Latvijas.

“Biļešu paradīzes” vadītājs šobrīd nespēj vēl komentēt arī Krustpilī un Jēkabpilī konstatēto situāciju, ka vienā pilsētā sistēma darbojusies ļoti, ļoti lēni, bet netālu esošajā otrajā pilsētā sistēmas darbības ātrums bija apmierinošs.

Atjaunot

Teksta tiešraide

3 komentāri