Bijušie mēri: Rīgai trūkst vīzijas

1 komentārs

Vairāksolīšana, kurā trūkusi vīzija, kādai nākotnē vajadzētu izskatīties Rīgai, – tā priekšvēlēšanu laiku raksturo bijušie galvaspilsētas atslēgu turētāji.

Kā, viņu ieskatā, Rīga attīstījusies pēdējos gados un kā tai būtu jāizskatās nākamajos?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Priekšvēlēšanu laikā vairāk runāts par to, kā mainīt pašreizējo Rīgas vadību, mazāk par to – kā galvaspilsētai vajadzētu attīstīties, saka Andris Bērziņš, kurš Rīgu kā Latvijas Ceļa pārstāvis sāka vadīt pirms 20 gadiem.

Bijušais mērs kritizē arī priekšvēlēšanu saukli par latvisku Rīgu. Tik pat abstrakti viņam šķiet arī lozungi par Rīgu kā tiltu starp Austrumiem un Rietumiem vai Latvijas galvaspilsētu kā skandināvisku pilsētu.

Foto

Rīgai vajag domāt, kā piesaistīt sev cilvēkus un arī naudu, saka Bērziņš, kurš no mēra valdības vadītāja krēslā pārsēdās 2000. gadā. Arī Gundars Bojārs, kurš par galvaspilsētas vadītāju kļuva vēl pēc gada, tolaik pārstāvot sociāldemokrātus, saka – šobrīd trūkst vīzijas par pilsētas attīstību.

Mazajiem uzņēmējiem jāsastopas ne vien ar valsts radītajiem birokrātiskajiem šķēršļiem, bet tādus viņiem liek arī dzimtā pašvaldība, novērojis Bojārs.

Par izaugsmes un attīstības trūkumu galvaspilsētā runā arī Jānis Birks, kurš Rīgas mēra krēslu ieņēma tā dēvētajos “treknajos gados”.

Plāni, piemēram, pagarināt sestā tramvaja līniju līdz Baložiem vai izbūvēt Brīvības ielas dublieri, tā arī palikuši tikai uz papīra rakstīti. Tos vajadzētu atkal celt gaismā, saka Birks.

Video

TOP komentāri

  • Juris Karlsbergs
    0 0 0

    Juris Karlsbergs

    ...tās trūkst ne tikai Rīgai...drīzāk tās esamība vismaz nojaušama tikai dažās pilsētās... Viena no retajām izskatās ir Kuldīga..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl