Bijušie mēri: Rīgai trūkst vīzijas

1 komentārs
Bijušie mēri: Rīgai trūkst vīzijas
LETA

Vairāksolīšana, kurā trūkusi vīzija, kādai nākotnē vajadzētu izskatīties Rīgai, – tā priekšvēlēšanu laiku raksturo bijušie galvaspilsētas atslēgu turētāji.

Kā, viņu ieskatā, Rīga attīstījusies pēdējos gados un kā tai būtu jāizskatās nākamajos?

Priekšvēlēšanu laikā vairāk runāts par to, kā mainīt pašreizējo Rīgas vadību, mazāk par to – kā galvaspilsētai vajadzētu attīstīties, saka Andris Bērziņš, kurš Rīgu kā Latvijas Ceļa pārstāvis sāka vadīt pirms 20 gadiem.

Bijušais mērs kritizē arī priekšvēlēšanu saukli par latvisku Rīgu. Tik pat abstrakti viņam šķiet arī lozungi par Rīgu kā tiltu starp Austrumiem un Rietumiem vai Latvijas galvaspilsētu kā skandināvisku pilsētu.

Foto

Rīgai vajag domāt, kā piesaistīt sev cilvēkus un arī naudu, saka Bērziņš, kurš no mēra valdības vadītāja krēslā pārsēdās 2000. gadā. Arī Gundars Bojārs, kurš par galvaspilsētas vadītāju kļuva vēl pēc gada, tolaik pārstāvot sociāldemokrātus, saka – šobrīd trūkst vīzijas par pilsētas attīstību.

Mazajiem uzņēmējiem jāsastopas ne vien ar valsts radītajiem birokrātiskajiem šķēršļiem, bet tādus viņiem liek arī dzimtā pašvaldība, novērojis Bojārs.

Par izaugsmes un attīstības trūkumu galvaspilsētā runā arī Jānis Birks, kurš Rīgas mēra krēslu ieņēma tā dēvētajos “treknajos gados”.

Plāni, piemēram, pagarināt sestā tramvaja līniju līdz Baložiem vai izbūvēt Brīvības ielas dublieri, tā arī palikuši tikai uz papīra rakstīti. Tos vajadzētu atkal celt gaismā, saka Birks.

Video

1 komentārs