Komentāri
Bijušie premjeri piedāvās plānu Krievijas sankciju ietekmes mazināšanai
FOTO: LETA

Bijušie valdības vadītāji rīt, 13.augustā, vēlas tikties ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, lai piedāvātu viņai savu redzējumu saistībā ar Krievijas noteikto pārtikas produktu embargo.

Ar Straujumu tikties plāno Valdis Birkavs, Ivars Godmanis, Aigars Kalvītis, Vilis Krištopāns un Māris Gailis. Bijušie premjeri ir izstrādājuši stratēģisko pasākumu kopumu, kā mazināt Krievijas noteikto sankciju ietekmi uz Latvijas ekonomiku.

Tikšanās laikā ekspremjeri piedāvās Straujumas vadītajai valdībai izvērtēt vairākus iespējamās rīcības modeļus. Viņuprāt, tikai nekavējošs ekonomisko pasākumu loks spēs mazināt potenciālo krīzi, saglabāt ekonomikas izaugsmi, darbvietas un stabilu valsts budžetu.

Godmanis uzskata, ka situācija ar Krievijas pasludināto embargo sāk atgādināt situāciju 1998.-1999.gadā, kad dziļa krīze saistībā ar strauju Krievijas rubļa devalvāciju ietekmēja Latvijas uzņēmumus visās tautsaimniecības jomās. “Jau šodien krīze skar ne vien piena un gaļas produktu pārstrādātājus, bet arī ražotājus. Nākamie – pārvadātāji,” prognozē Godmanis.

Savukārt Kalvītis piemin arī Āfrikas cūku mēri, kas kompleksi ar Krievijas noteiktajām sankcijām var pilnībā iznīcināt Latvijas cūkgaļas audzēšanas nozari. “Tikai izšķirīga rīcība, veicot diversificētus pasākumus tirgus aizsardzības, papildu stimulēšanas un Eiropas garantiju piesaistē var palīdzēt Latvijas ražotājiem,” brīdina bijušais valdības vadītājs.

Kā ziņots, Krievija noteikusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, tāpat arī saldējums.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl