Bijusī Rīgas mēra kandidāte Novicka gatavojas startēt ārkārtas vēlēšanās Burova sarakstā

4 komentāri
Bijusī Rīgas mēra kandidāte Novicka gatavojas startēt ārkārtas vēlēšanās Burova sarakstā
PAULA ČURKSTE, LETA

Partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) valdes locekle Diāna Novicka, kura iepriekšējās vēlēšanās bija partijas “No sirds Latvijai” (NSL) izvirzītā galvaspilsētas mēra amata kandidāte, GKR sarakstā plāno piedalīties arī iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Viņa GKR pievienojusies, jo atbalstot politiskā spēka “jauno politiku” un pati iestājas par “jaunas Rīgas” izveidi, attīstot pilsētu. Novicka partijai iesniegusi savu pieteikumu par vēlmi startēt ārkārtas vēlēšanās, kas varētu notikt Rīgā. Taču to, kurā vietā sarakstā atradīsies, viņa nemācēja teikt, jo saraksts tiks veidots nākamā gada sākumā. Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu kā saraksta līderi GKR valdes pārstāve atbalsta.

GKR biedre atzina, ka starts apvienotā sarakstā kopā ar citiem politiskajiem spēkiem var būt iespējams vien tad, ja saskan vēlēšanu programmas, un par to būtu jālemj partijas vadībai.

GKR mājaslapā Novicka pieteikta kā uzņēmēja un pilsētvides aktīviste. Viņa ir SIA “Veiters korporācija” komercdirektore, studējusi socioloģiju un menedžmentu Rīgas Stradiņa universitātē. Karjeru politikā ir sākusi 2013.gadā.

Savukārt “Firmas.lv” dati liecina, ka NSL valdē viņa darbojusies no 2014.gada maija līdz 2018.gada jūnijam. Savukārt GKR valdē viņa iecelta pērn novembrī.

Jau ziņots, ka pēc desmit gadu ilgas sadarbības GKR nolēmusi iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēt bez partijas “Saskaņa”, kā pirmo cilvēku sarakstā liekot pašreizējo Rīgas mēru Burovu.

Pēc Burova teiktā, ja Saeima nobalsos par domes atlaišanu, viņš atbalsta iniciatīvu ievēlēt domi uz pieciem gadiem, jo viens gads būtu pārlieku īss termiņš jaunajam sasaukumam, un tā laikā politiķi nodarbotos tikai ar iepriekšējās varas kritizēšanu.

4 komentāri