Bijušās Radiotehnikas būves klasificē kā graustus; piemēro paaugstinātu nodokli

Komentāri
Bijušās Radiotehnikas būves klasificē kā graustus; piemēro paaugstinātu nodokli
FOTO: LETA

Šodien, 4. septembrī, Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija klasificēja bijušās Radiotehnikas teritorijas būves kā graustus un piemēroja tiem paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli.

Vidi degradējošu būvju komisija nolēma lielākai daļai ēku piešķirt A un B vidi degradējošu būvju klasifikāciju. Ēku īpašnieki nav nodrošinājuši būvju logu ailu noslēgšanu vai stiklojumu; nav novērsuši būves apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu un eroziju, kas bojā ne tikai pilsētvidi, bet arī rada apdraudējumu sabiedrībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komisija pagaidām vēl pārcēla lēmuma pieņemšanas termiņu par ēku Kurzemes prospektā 3, jo nepieciešams Rīgas pilsētas Būvvaldes apsekošanas atzinums. Tāpat komisija nolēma vēl nepiemērot paaugstināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi administratīvajai ēkai Kurzemes prospektā 3C, jo ir saņemta informācija, ka ēkai tuvākajā laikā mainīsies īpašnieks. Neatkarīgi no tā komisija administratīvo ēku klasificēja kā B kategorijas vidi degradējošu būvi, un uz nākamo komisijas sēdi aicinās jaunos īpašniekus runāt par plānotajiem ēkas sakārtošanas darbiem.

Arī būve Kurzemes prospektā 3E, kurā augusta sākumā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un atradās mēbeļu ražotne, tika klasificēta kā A kategorijas grausts un tai tika piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Lasi vēl