Bijušais policijas priekšnieks: Bunkus slepkavībai noziedznieki bija rūpīgi sagatavojušies

0 Komentāru
Bijušais policijas priekšnieks: Bunkus slepkavībai noziedznieki bija rūpīgi sagatavojušies
Foto: LETA

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavībai noziedznieki bija rūpīgi sagatavojušies, par ko liecina gan izvēlētā vieta, gan izmantotās automašīnas nodedzināšana, šādu viedokli pauda Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultātes asociētais profesors, bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Aldis Lieljuksis.

Viņš vērtēja, ka izvēlētā vieta kapu ielokā bijusi izraudzīta labi, jo tuvumā nav videonovērošanas kameru. Arī noziegumā izmantotās automašīnas nodedzināšana veikta, lai iznīcinātu smaržu vai DNS pēdas, skaidroja Lieljuksis.

Lai arī slepkavība notikusi pārsimts metru attālumā no policijas pārvaldes ēkas, Lieljuksis nedomā, ka noziedznieki šādā veidā apzinātu metuši izaicinājumu valsts varai vai gribējuši “parādīt policijai pigu”. Noziedzniekus vienkārši interesējusi vieta, kur tos nevar piefiksēt, viņš teica.

Lieljuksis atcerējās, ka savulaik šādus noziegumus ar automātisko ieroču pielietošanu paveica iebraucēji no bijušajām padomju republikām. Vai tas noticis arī šajā gadījumā, patlaban ir grūti spriest, viņš uzsvēra. Tāpat nevar izteikt pieņēmumus par to, vai slepkavas pēc nozieguma pametušas Latviju.

Bijušais VP priekšnieks uzskata, ka šajā lietā sabiedrībai nevajadzētu prasīt policijai rezultātus “jau rīt uz pusdienas laiku.” Likumsargiem ir jādara viss iespējamais, lai atklātu šo noziegumu, taču ir jāsaprot, ka izmeklēšana ir apjomīga un jāveic daudzas ekspertīzes, tostarp, izņemtajām lodēm, uzsvēra Lieljuksis. Turklāt, kā uzsvērusi policija, tad izmeklēšanas versiju ir daudz, viņš piebilda.

Lai arī, visticamāk, slepkavība paveikta administratora profesionālās darbības dēļ un presē daudz analizēti administratora pēdējie veiktie maksātnespējas procesi, Lieljuksis vērsa uzmanību, ka saskaņā ar iepriekšējo praksi “saiknes un sekas var vilkties līdzi gadiem”.

Lai arī noziegums paveikts 90. gadu stilā, Lieljuksis uzskata, ka nav pamatoti runāt par 90. gadu kriminālās vides atgriešanos. “90. gados bija tā – pirmdienā uzbrukumā izmantots automāts, otrdienā pistole, trešdienā sprādziens, ceturtdienā nazis. Tāda bija slepkavību metožu ikdiena, taču administratora slepkavībai līdzīgs noziegums pēdējo reizi paveikts pirms vairākiem gadiem,” norādīja Lieljuksis.

Kā ziņots, Bunkus tika nošauts 30. maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Viena no galvenajām versijām ir, ka slepkavība saistīta ar upura profesionālo darbību un iepriekš tā rūpīgi izplānota.
0 Komentāru