Bijušais EM valsts sekretārs noliedz ministra Nemiro pārmetumus par iespējamu nolaidību OIK atbalsta uzraudzībā

1 komentārs

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) pirmdien sasauca preses konferenci, lai sīkāk skaidrotu savas nepatikas iemeslus pret nu jau bijušo valsts sekretāru Ēriku Eglīti. Viņš esot vilcinājis pieņemt lēmumu slēgt kādu OIK staciju Bauskas pusē, kādēļ valstij varētu būt nodarīts vairāk nekā pusotrs miljons eiro kaitējums.

Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem OIK uzraudzībā Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti atstādināja mēneša sākumā. Pirmdien ministrs paziņoja, ka pret viņu sāks vēl vienu disciplinārlietu. Eglītis pusotru gadu vilcinājies apturēt OIK atbalsta sniegšanu uzņēmumam “Lielmežotne” Bauskas novadā, un tas valstij radījis 1,6 miljonu eiro lielus zaudējumus, jo šajā laikā komersants turpinājis saņemt atbalstu par zaļās enerģijas ražošanu.

“Man līdz ar to  ir retorisks jautājums – vai šī nav bijusi ļaunprātīga rīcība? Vai šeit nav bijusi konkrēta ieinteresētība. Turklāt, ja mēs saņemam šādus dokumentus no viena komersanta, “Lielmežotne”, un mēs zinām, ka OIK saņēmēji ir vairāk nekā 300, neapšaubāmi rodas jautājums, vai katrā konkrētā gadījumā nav līdzīgas problēmas,” pirmdien sacīja Nemiro.

Eglītis, kurš nu ir iesniedzis atlūgumu, darbu ministrijā pametīs vien maijā, taču jau šodien ministrijas telpās valsts sekretāru intervēt TV3 Ziņām tika liegts. Eglītis skaidro, ka atbalsta sniegšana OIK saņēmējam “Lielmežotne” netika apturēta uzreiz –  jo izrādījās, ka komersants sniedz apkures pakalpojumus apmēram diviem simtiem vietējo iedzīvotāju.

“Līdz ar to tas lēmums tiešām tika pieņemts lēnāk vai vēlāk, šajā gadījumā tas pamatojums jau bija gaužām vienkāršs, tika skartas vietējo iedzīvotāju intereses, līdz ar to tā vienkārši izslēgt šo staciju uz pirmās informācijas pamata, tādu lēmumu mēs nebijām gatavi pieņemt,” TV3 Ziņām norādīja Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretārs Eglītis.

Viņš arī ir pārliecināts, ka ministrs viņa darbā meklējis pārkāpumus jau kopš pagājušās vasaras, un joprojām notiekošo saista ar “Latvenergo” padomi, kurā Nemiro vēlējies redzēt savu padomnieku Pāvelu Rebenoku, bet Eglītis viņu šajā amatā nav vēlējies iecelt. Ekonomikas ministrs gan to kategoriski noliedz.

1 komentārs