“Bija sarunāts palikt, viņi atteicās mūs uzņemt!” Itāliešu bailes no koronavīrusa liek atcelt latviešu dizaineru komandējumu

4 komentāri
“Bija sarunāts palikt, viņi atteicās mūs uzņemt!” Itāliešu bailes no koronavīrusa liek atcelt latviešu dizaineru komandējumu
PA IMAGES / SCANPIX

Pamatīga nervozitāte saistībā ar koronavīrusu ir Latvijas ceļotāju vidū. Vairākas ģimenes pašas atcēlušas ilgi gaidītos braucienus uz slēpošanas kūrortiem Itālijā.

Kāzu kleitu dizainere ar divām kolēģēm plānoja doties uz Itāliju – biļetes bija jau nopirktas, taču itāliešu partneri paziņojuši, ka plāni jāatceļ. Itālijā trauksme esot augstā līmenī. Plāni par krāšņo fotosesiju ziedošajos citrondārzos tā arī palika nerealizēti.

Lasi vēl – Koronavīruss Tenerifē: viesnīcā izolētā Latvijas tūriste ir stāvoklī un pauž bažas par nepilnvērtīgo ēdienu

“Četras, piecas dienas bija ieplānots darba komandējums. Taisīt fotosesijas vairāku dienu garumā jaunajām kleitu kolekcijām. Citrondārza saimnieks, itālis gados, pateica, ka nevienu nelaidīs dārzā, ļoti baidās. Bija sarunāts palikt, viņi arī atteicās mūs uzņemt. Mācība ir apdrošināt lidojumu un visu pārējo, kas ar to saistīts,” stāsta kāzu kleitu dizainere Ieva Ruka.

Vairākus cilvēkstāstus par atceltiem braucieniem TV3 Ziņas saņem elektroniski. “Mūsu ģimene atcēla ilgi gaidīto ceļojumu. Plānots bija izlidot 28. martā uz Bergamo. Dēlam un vīram zema imunitāte, tāpēc momentāni visu atcēlām. Pārsteidza “Booking.com” ļoti saprotošā attieksme. Atmaksāja visu summu, jo bijām samaksājuši par viesnīcu ar noteikumu “bez naudas atgriešanas”,” norāda Līga Berga.

“Tā nu ir sanācis, ka atceļam braucienu uz Milānu/Romu, kas bija ieplānots no 27. februāra līdz 2. martam. Esam seši cilvēki. Visi pārdzīvojam. Uzskatām, ka šobrīd rīkojamies atbildīgi pret Latvijas iedzīvotājiem un izvairāmies no vīrusa ievazāšanas. To visu, protams, sedzam par saviem līdzekļiem. Nav oficiāla aizlieguma braukt. Ja būtu, tad vismaz apdrošinātāji vai aviolīnija apmaksātu izdevumus. Protams, satrauc arī fakts, vai 2. martā vispār tiksim atpakaļ uz Latviju dažādu ierobežojumu dēļ,” norāda Beāte Kalniņa.

Vairākas uzrunātās ceļojumu aģentūras nevēlējās komentēt pašreizējo situāciju. “Ceļojumu bodē” skaidro, ka iedzīvotāji aktīvi interesējas par saviem braucieniem, bet ceļojumus neatceļ. Uzņēmums lielākoties piedāvā nedēļu ilgas tūres pa Itāliju, un maršrutu vīrusa draudu dēļ ir nācies mainīt.

“Šobrīd tāda situācija bija ar Venēciju, kur tuvākajiem ceļojumiem apmeklējums nav ieteicams, tas tiks izņemts un aizvietots ar kādu citu vietu. Daudzi klienti aizvien ir kalnu slēpošanā. Es pats arī nesen atgriezos no Itālijas, slēpošanas Alpos. Tur uz vietas viss ierastajā gaitā, nav ierobežojumu,” teic “Ceļojumu bodes” vadītājs Kaspars Gēgeris.

Uzņēmumā akcentē, – ja parādīsies rekomendācijas, ka nav droši ceļot, tad arī ceļojumi var tikt atcelti vai izmainīti maršruti, lai neskartu bīstamās vietas: “Mēs ieteiktu drīzāk konsultēties ar ģimenes ārstu, mediķiem. Mazāk lasīt komentārus internetā, bet jautāt speciālistiem – viņi arī iesaka, kas jāievēro, lai maksimāli izvairītos no vīrusu saslimšanām.”

Viedokli jautājām arī Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijai, taču tur skaidroja, ka līdz piektdienai nekādu publisku paziņojumu nebūs tieši publiski saceltās ažiotāžas dēļ.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

4 komentāri