Biedrība “Free Riga” īrēšanai galvaspilsētā gatavo ūdenstorni

0 Komentāru

Nevalstiskas organizācijas, biedrības, uzņēmēji un citi iedzīvotāji bieži meklē neparastas telpas un ir gatavi to attīstībā ieguldīt laiku, un spēku. Biedrība “Free Riga” turpina atvērt un apdzīvot ēkas, kas bieži vien nepamatoti stāv tukšas. Pienākusi kārta Rīgas ūdenstorņiem.

“Free Riga” kuratore Anna Miesniece ved izrādīt pašlaik tukšo ūdenstorni Rīgā, Alīses ielā. “Pēdējo reizi šīs telpas izmantoja “Rīgas ūdens” kā ofisu, cilvēki pārģērbās un atstāja instrumentus.”

Daudzus gadus šo ūdenstorni apdzīvoja Rīgas ūdens darbinieki un mūzikas ierakstu studija. “Mums ir ļoti liela ēka ar ļoti daudz telpām un interese izprast, kas apkaimēs notiek un ko varam piedāvāt. Ideju netrūkst un tā ir tikai 1. kārta, kas šeit ciemojās,” norāda “Free Riga” kuratore Anna Miesniece.

Tornī nesen jau notika viens iepazīšanās sarīkojums topošajiem īrniekiem. Tajā tika stāstīts, ka ūdenstorņa pieciem stāviem tiek meklēti izturīgi, pastāvīgi iemītnieki. Jārēķinās, ka šeit nav apkures, pilsētas ūdens un elektrība tikai atsevišķās telpās. Tāpēc telpām tiek meklēti īrnieki, kuri ir gatavi piedalīties torņa atdzīvināšanā.

“Mēs meklējam nevis vienkārši telpu lietotājus, bet partnerus, kas iesaistīsies gan koncepta izveidē, gan telpu iekārtošanā.” Anna Miesniece norāda uz sienas plakātu, kas stāsta par to kā “Free Riga” palīdz ne tikai īrniekiem, bet arī telpu īpašniekiem, kas šajā gadījumā ir “Rīgas ūdens”.

“Ieguvums ir tāds īpašniekiem, tās ēkas stāv un skaidrs, ka viņas degradējas, viņas brūk, par viņām neviens nerūpējas un rodas izmaksas. Mēs ienākam, uzņemamies visas izmaksas, telpas labiekārtotas, rodas sabiedrisks labums un mūsu pieredze rāda, ka šīs telpas nākotnē rod papildus vērtību,” norāda “Free Riga” kuratore.

Ūdenstornis kļūs par “Free Riga” kārtējo projektu. Biedrība gadu laikā ir ieguvusi vairākus īres namus.

“Mēs aicinām Čiekurkalna, Juglas, Mežciema, Teikas apkaimes iedzīvotājus,” teic “Free Riga” pārstāve Zane Ruģēna.

Viskaļu ielas plašajā namā piemēram tiek piesaistītas apkaimju organizācijas. Ņemot vērā, ka “Free Riga” ūdenstorņa gadījumā sāk sadarbību ar pašvaldību, apkaimes biedrības ir īpaši gaidītas. “Tas mūsu mērķis ir iepazīstināt ar šo konceptu, iedrošināt, ka tas strādā un dot iespēju arī citām nevalstiskajām organizācijām šādu modeli izmantot,” teic biedrības pārstāve.

Pašvaldības īpašumā esošais ūdenstornis Pārdaugavā, veiksmīgas sadarbības gadījumā, noteikti nebūs vienīgais tornis, kas tiks piedāvāts apdzīvošanai. Visi interesenti aicināti ielūkoties “Free Riga” “Facebook” lapā un piesakoties jeb pieņemot lēmumu ieteicams pārāk nekavēties, jo interesentu netrūkst.

0 Komentāru