Biedrība: Arī Esplanādes strūklakas klās lētas mozaīkflīzes

4 komentāri
Biedrība: Arī Esplanādes strūklakas klās lētas mozaīkflīzes
Rīgas Centra attīstības biedrība

Lai gan pagājušā gada decembrī sabiedrības sašutumu izraisīja Vērmanes dārza strūklakas ”Gadalaiki” atjaunošanas darbi ar pieminekļa statusam neatbilstošiem, tematiski un vizuāli nepieņemamiem materiāliem, līdzīgs liktenis draud arī Esplanādes strūklakām, Skaties.lv norāda “Rīgas Centra attīstības biedrība”.

Biedrība Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta (RDMVD) Vides pārvaldē noskaidrojusi, ka arī Esplanādes parka strūklakās ieklās flīzes.

”Esplanādes parkā atrodas arhitekta Kārļa Plūksnes darbi – divas simetriskas bronzas lējuma strūklakas ar apaļu slīpēta granīta baseinu vidū. Gan parks, gan tajā esošās strūklakas ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. Tas ir izteiksmīgs un kultūrvēsturiski svarīgs objekts,” pauž “Rīgas Centra attīstības biedrības” valdes loceklis Toms Krilovs.

RDMVD Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe apliecina, ka pašvaldības strūklakām Esplanādes parkā ir uzsākti remonta darbi, kuros ietilpst ”pamatnes un sānu virsmu gruntēšana un attīstīšana, virsmas izlīdzināšana, flīžu ieklāšana, flīžu šuvošana ar epoksīda bāzes mastiku, virsmu attīrīšana un pēcapstrāde, būvgružu utilizācija,” norāda Piņķe.

Papildu Vides pārvalde informēja, ka izvēlētā flīžu krāsa šobrīd tiek precizēta, saskaņojot ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un Rīgas pilsētas būvvaldi.

LASI VĒL: Pieminekļu sargi pieprasa atjaunot Vērmanes dārza strūklaku atbilstoši vēsturiskajam tēlam

“Rīgas Centra attīstības biedrība” norāda, ka šāda attieksme pret Rīgas vēsturiskā centra apskates objektiem nav pieņemama. Mājokļu un vides departaments, kas ir atbildīgais par Rīgas vēsturiskā centra objektiem, atkārtoti dara visu, lai iznīcinātu kultūrvēsturisko mantojumu un estētisko kvalitāti tā vietā, lai to saglabātu, atjaunotu pēc labākajiem priekšrakstiem un sniegtu paraugu šādu objektu atjaunošanā visiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

“Departamenta vadība pat pēc sabiedrības sašutuma un profesionāļu norādījumiem atsakās saprast, ka kultūrvēsturisks objekts, neatkarīgi no tā, vai iekļauts kultūras mantojuma sarakstā, prasa īpašu uzmanību un pieeju,” norādīts biedrības paziņojumā medijiem.

4 komentāri