Bičkovičs par tiesnešu skandālu: Atbrīvošanai no darba un sodīšanai jānotiek tiesiskā ceļā

0 Komentāru
Bičkovičs par tiesnešu skandālu: Atbrīvošanai no darba un sodīšanai jānotiek tiesiskā ceļā

Atbrīvošanai no darba un sodīšanai jānotiek tiesiskā ceļā, tā izskanējušās aizdomas par trīs Latvijas tiesnešu aizdomīgām darbībām maksātnespējas procesos intervijā “900 sekundēm” komentēja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Par aizdomīgām atzītas Rīgas rajona tiesas tiesneša Raimonda Bula, kādreizējā Siguldas tiesas, tagad – Rīgas rajona tiesas – tiesneses Valijas Grebežnieces un Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneses Jolantas Zaškinas darbības maksātnespējas procesos.

Šie tiesneši vēl joprojām spriež tiesu, un, ņemot vērā, ka kopš ziņojumā aplūkotajiem apstākļiem ir pagājuši vairāk nekā 2 gadi, disciplinārlietas, visticamāk, nesanāks.

Ivars Bičkovičs
Augstākās tiesas priekšsēdētājs

Iespējams, ka ir atsevišķi jautājumi, kas varbūt vēl ir risināmi disciplinārā ceļā. Otrs ceļš ir, tātad šis te kriminālprocesuālais ceļš, ko mēs šobrīd esam mēģinājuši uzsākt. [..] Mēs kriminālprocesu paši neesam sākuši, bet mēs esam vērsušies Ģenerālprokuratūrā, kura ir tiesīga uzsākt šo te kriminālprocesu. [..] Tas ir mūsu mēģinājums, tātad, vērst uzmanību, vai būs tie kriminālprocesi, vai nebūs tie kriminālprocesi, tas, tā sakot, vairs nav mūsu kompetencē.

Bičkovičs vēl piebilda, ka ar nesen veikto tiesu teritoriālo reformu radīta vistiešākā iespēja nodrošināt nejaušu lietu sadali, cita starpā, tādā veidā neradot situāciju, ka vēl pirms tiesvedības jau ir zināms, kurš būs tiesnesis.

Saruna ar Ivaru Bičkoviču

0 Komentāru