Bezpalīdzīgs, Daugavas krastā izskalots pensionārs, trīs dienas veras uz Nāves salu cerībā, ka kāds viņu pamanīs!

Pievienot komentāru
Bezpalīdzīgs, Daugavas krastā izskalots pensionārs, trīs dienas veras uz Nāves salu cerībā, ka kāds viņu pamanīs!
FOTO: LETA

Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu.

Pagājušajā sestdienā Guntars devies izbraucienā ar motorlaivu pa Daugavu. Vīrs ir kaislīgs ”copmanis” un uz ūdens sastopams vai ik katru savu brīvo dienu.

Tuvojoties krastam, vīrs ievērojis, ka sākumā šķietami tumšais maiss patiesībā ir cilvēks, kas turpat krastmalā nekustīgi guļ uz muguras. Prātā iešāvušās ne tās labākās domas, taču Guntars piestājis netālu no krasta, ielēcis seklajā ūdenī un steigšus devies pie gulošā.

Lai arī sākumā sirmais vīrs neesot pat pamanījis makšķernieka tuvošanos vai kā reaģējis uz saucieniem, pēc mirkļa gulošais tomēr sakustējies. Vēl pēc brīža vīrietis jau attapies, nedaudz piecēlis galvu un spējis pat atbildēt uz pāris Guntara jautājumiem.

Tā kā saviem spēkiem pārsalušo nogādāt krastā makšķernieks nav spējis, viņš nolēmis zvanīt vietējiem kārtības sargiem. Vīri atradušies pavisam netālu.

Policisti atceras, ka pārsalušā sirmgalvja acis atmirdzējušas brīdī, kad viņš sapratis, ka tomēr tiks glābts.

Skaties foto

Policisti iecēluši cietušo makšķernieka laivā un tad visi devušies atceļā uz krastmalu, netālu no Daugmales pilskalna, kur jau gaidījusi neatliekamā medicīniskā palīdzība. Vēl mirklis un pensionārs nonācis mediķu rokās un tālāk nogādāts slimnīcā.

Tikai, kad viss jau padarīts, policisti atskārtuši, cik daudz patiesībā šajā reizē paveicis nejauši sastaptais makšķernieks. Guntars ir īstais nelaimē nonākušā sirmgalvja glābējs.

Guntars gan domā, ka tā rīkotos katrs. Patiesais brīnums šajā stāstā esot sirmā vīra izturība, jo izdzīvot šādā situācijā varētu tikai retais. Taču patiesu brīnumu šajā stāstā netrūkst.

Video

Lasi vēl