Komentāri

Pagājušajā nedēļā Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā nogādāti divi miruši 63 un 64 gadus veci vīrieši, kuru nāves iemesls ir bijis ķermeņa atdzišana. Viens no viņiem nosalis uz ielas, otrs – garāžā. Kopā šogad līdz nāvei nosaluši jau 19 cilvēki. Jaunākā nosalusī persona šogad bijusi 18 gadus veca sieviete, vecākā – 74 gadus vecs vīrietis.

Bieži līdz nāvei nosalušie pirms nāves lietojuši alkoholu. Tā, piemēram, rekordists jeb drīzāk antirekordists šajā ziņā bijis kāds 51 gadu vecs vīrietis – viņa asinīs konstatētas 5, 83 promiles alkohola. Kopā alkohols konstatēts deviņu nosalušo personu asinīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viennozīmīgi, ka liels risks nosalt ir tiem, kuriem nav pajumtes. Labi viņiem ir tad, ja izdodas atrast kādu siltumvadu vai kāpņutelpu. Bet daudzi nakšņo zem klajas debess, kas ir īpaši bīstami ziemas sezonā. Tomēr ir alternatīva – nakts patversmes. Bez Tabu pārbaudīja, cik viegli cilvēkam no ielas ir iegūt vietu patversmē.

Rīgā darbojas septiņas nakts patversmes. Kā zina teikt darbinieki, pieplūdums tajās ir mazāks nekā pērn, jo laikapstākļi nav tik griezīgi. To darba laiks ziemā ir no pulksten pieciem pievakarē līdz deviņiem no rīta. Tiesa, ja termometra stabiņš noslīd līdz -10 grādiem, tās darbojas visu diennakti.

Lai gan patversmēs tiek uzņemti visi, kuri meklē siltumu, ja nav brīvu gultu, tiek ļauts pārlaist nakti telpās (kas ir labāk nekā salt ārā), tomēr daudzi izvēlas neapmeklēt sabiedrības attieksmes/nosodījuma dēļ.

Cilvēkus nomoka kompleksi, jo, kā jokojot stāstījusi kāda naktsmāju darbiniece, pat morgu daudzi izvēlas apmeklēt ātrāk nekā patversmi. Cilvēki aicināti ziedot silto apģērbu, cimdus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē – Maskavas ielā 208 un Katoļu ielā 57.

Lasi vēl