Bezmugurkaulnieku orientēšanās vai daiļmuldēšana! Kādu sporta veidu tu pielīdzinātu valdības veidošanas procesam? PIEDĀVĀ BETEODATI.LV

0 Komentāru

Pēdējo laiku notikumi pierādījuši, ka, runājot arī par valdības veidošanas procesu, ne viss ir tik saprotams, kā sākumā šķiet. Jau vairāk nekā trīs mēnešus ilgst jaunās valdības veidošana tepat pie mums, mazajā Latvijā! Kādam sporta veidam šo procesu pielīdzina latvieši?

Saskaņā ar informatīvi izklaidējošā portāla beteodati.lv* un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem Latvijas iedzīvotāji atzinuši, ka valdības veidošanas procesu varētu pielīdzināt šaham, otrajā vietā atstājot regbiju, bet trešajā kērlingu.

Pie saviem secinājumiem centās nonākt arī radio SWH rīta personība, improvizācijas teātra ”Spiediens” aktrise Sanda Dejus, improvizācijas teātra ”Spiediens” aktieris Juris Kozlovskis un režisors, ”Spēlmaņu nakts” speciālbalvas ieguvējs Jurijs Djakonovs, kuri savā starpā mēģināja sarindot, kurš sporta veids tas varētu būt! Kā viņiem veicās? Skaties augstāk pievienotajā video!

Ja mēs skatāmies uz aptaujas rezultātu kopainu, tad redzams, ka latviešu tauta nav vienota viedokļos, kāds sporta veids tas varētu būt. Kas interesanti, tieši sievietes vairāk nekā vīrieši atbildējušas, ka valdības veidošanas process vairāk pielīdzināms maratonam vai tenisam.

Ja tiek salīdzināti rezultāti starp respondentiem, kuri runā latviešu valodā un kuri krieviski, rezultāti atšķiras. Latviešu valodā runājošie respondenti vairāk atzīmējuši, ka piemērotākais sporta veids valdības veidošanas procesam ir šahs vai mākslas vingrošana, bet krieviski runājošajai auditorijai šis process vairāk pielīdzināms maratonam vai tenisam.

Ja mēs sadalām atbilžu variantus pa reģioniem, tad tieši rīdziniekiem vairāk šķiet, ka valdības veidošanas process ir kā teniss. Vēl interesanti, – jo tālāk cilvēki dzīvo no Rīgas, jo vairāk viņiem šķiet, ka šis process pielīdzināms mākslas vingrošanai. Salīdzinoši biežāk viedokli, ka valdības veidošanas process pielīdzināms kērlingam, pauduši respondenti, kuri dzīvo lielās mājsaimniecībās. Respektīvi, kur vienā mājā dzīvo vismaz četri cilvēki!

Runājot par vecuma grupām, pārsvarā aptaujas dalībnieki tieši no 45 līdz 54 gadiem uzskata, ka šis sporta veids ir šahs, bet jaunieši, kuriem it kā politika neinteresējot vispār, vairāk to pielīdzina tieši šaham.

Iedzīvotāju web aptauja tika veikta iepriekšējā gada novembrī, aptaujājot 1005 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

*BeteoDATI – sabiedrības viedoklis par nenopietni izklaidējošiem jautājumiem nopietnā interpretācijā sadarbībā ar SKDS.

0 Komentāru