Bezmaksas pasākums – metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” Lucavsalā

0 Komentāru
Bezmaksas pasākums – metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” Lucavsalā
Metālopera "Kurbads. Ķēves dēls" Limbažu Lielezera amfiteātrī. (SINTIJA ZANDERSONE, LETA)

Šonedēļ daudzviet Latvijā norit akcijas ”Baltijas ceļš” 30. gadadienai veltīti pasākumi, un viens no kulminācijas pasākumiem būs metālopera ”Kurbads. Ķēves dēls”.

Stāsts par varonīgo Kurbadu atdzims grupas “Skyforger” izpildījumā un būs bez maksas skatāms un klausāms Lucavsalā 23. augustā.

Uzvedums Lucavsalā ir metāloperas ”Kurbads. Ķēves dēls” atdzimšana, kas savu pirmizrādi piedzīvoja Limbažos. Tas bija viens no 2017. gadā spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību.

Šogad grupa “Skyforger” sola atjaunotu un papildinātu metāloperas versiju. Gaidāmi divu jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumi, papildus specefekti, gaisa deja, kā arī vairākas izmaiņas stāstā.

Metāloperas režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, mūzika – grupa ”Skyforger”, horeogrāfi Liene Stepena, Guntis Spridzāns, Liene Grava, kostīmu mākslinieks Kristians Aglonietis. Lomās: Teicēja – Zane Jančevska, Kurbads – Ģirts Bisenieks, Čūska Ragana – Liene Stepena. Dejotāji: Ivars Broničs, Gints Dancītis, Liene Grava, Jūlija Kobceva, Aldis Liepiņš, Artūrs Nīgalis, Rūta Pūce, Reinis Rešetins, Asnate Rikse, Maija Sukute.

Izrāde sāksies plkst. 22.00, bet ieeja uzveduma norises teritorijā jau no plkst. 18.00. Pirms metāloperas izrādes, plkst. 19.30, uz skatuves kāps Igaunijas grupa ”Riffarrica”, bet no plkst. 20.45 klausītājus priecēs Lietuvas grupa ”Lietis Band”.

0 Komentāru