Bezdarba līmenis jūnija beigās saglabājies 6,4% apmērā

Komentāri

Bezdarba līmenis jau otro mēnesi saglabājies iepriekšējā līmenī. Valstī kopumā tie ir 6,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Situācija labāka ir Rīgā un Pierīgā, kur bezdarba līmenis ir mazāks.

Tādēļ viens no izaicinājumiem valstiskā līmenī ir veicināt iedzīvotāju aizplūšanu uz Rīgu, nevis ārvalstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ik dienas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs cilvēki ierodas reģistrēties bezdarbnieka pabalsta saņemšanai, kā arī uzzināt par aktuālajām vakancēm. Uzraksts uz tāfeles liecina, ka Rīgā trešdien, 11. jūlijā, bija vairāk nekā 19 000 brīvu vietu.

Vairāki uzņēmumi darba ņēmējus mēģina uzrunāt turpat filiāles foajē. Piemēram, ir izvietoti sludinājumi no “Rimi”, “Depo”, “G4S” un daudzi citi.

Bezdarba līmenis valstī pirmo reizi pirmskrīzes līmenī atgriezās jau pirms diviem gadiem. Dziļākajā punktā tas pārsniedza pat 17%. Nu jau ilgāku laiku bezdarbnieku skaitam ir tendence sarukt, lai gan šobrīd jau otro mēnesi kritums apstājies.

Vislabākā situācija ir Rīgā un Pierīgā. Sliktākā – Latgalē, kur bez darba ir 14,9%. Dilemma – aizbraukt no valsts vai tikai dzimtās pilsētas vai ciema. “Tas ir viens no izaicinājumiem Latvijai – veicināt mobilitāti valsts iekšienē, lai cilvēki no reģioniem, kuros nav ekonomiskā potenciāla, būtu gatavi doties un strādāt tur, kur aktivitāte ir lielāka,” uzskata NVA direktore Evita Simsone.

Pēc NVA rīcībā esošās informācijas ilgstošie bezdarbnieki ir aptuveni trešā daļa kopējā skaita. Vienlaikus uzņēmēju pieredze rādot, ka šīs grupas vēlme apgūt darba devējiem nepieciešamās prasmes ir vismazākā.

NVA filiālē izvietotajos sludinājumos norādīts, ka sākumā tiek piedāvāts atalgojums ap 700 eiro pēc nodokļu nomaksas. Ņemot vērā, ka tā ir puse minimālās algas Īrijā, eksperti lēš, ka cilvēki sāktu atgriezties pie vidējās algas 1400 eiro mēnesī.

Liela ietekme Latvijā ir sabiedrības novecošanās problēmai. Apgūt jaunas prasmes kļūst arvien grūtāk, līdz ar to grūtāk atrast darbu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl