Bez Tabu dodas uz Olaini, lai pavērotu, kāda ir reālā situācija pie HIV profilakses punkta!

1 komentārs
Bez Tabu dodas uz Olaini, lai pavērotu, kāda ir reālā situācija pie HIV profilakses punkta!
Foto: Baiba Runce

Tēma, kuru cenšamies šad un tad ignorēt, bet jāskatās patiesībai acīs – neoficiāli dati vēsta, ka Latvijā ir apmēram 10 000 narkotiku lietotāju. Latvijā pirmais HIV profilakses punkts tika atvērts Rīgā 1997. gadā, šobrīd valstī darbojas 19 šādi punkti 16 pašvaldībās.

Tajos iespējams iegūt sterilas šļirces apmaiņā pret izlietotajām, saņemt bezmaksas prezervatīvus, iegūt informāciju par ārstēšanos. Viens šāds punkts atrodas arī Olainē.

Bet vietējie iedzīvotāji ir neapmierināti ar šā punkta atrašanās vietu, netālu atrodas arī dzīvojamās mājas. Viņi raksta:

Pavasarī narkomāni ir tā sarosījušies, ka pirmdienas rītos viņi ir vairāk nekā 10 (ir arī sievietes) cilvēki vienā barā. Cik saprotu, brīvdienās laikam šis kantoris nestrādā, un tad pirmdienā viņi no rīta 7.30 ir klāt un “tusējas” vienā barā. Trinās gar mašīnām, dīvaini skatās logos utt. Un gaida savu “paciņu”. Kāpēc mums uz to iz jāskatās? Bailīgi no rītiem iet uz darbu, kad staigā visur apkārt aizdomīgi tipiņi. Ziemā agrākos rītos arī šļirces mētājas, nedod Dievs kāds bērns pacels un gribēs paspēlēties. Ko tad darīsim?

Nu ko, pirmdienas rītā raidījuma Bez Tabu korespondente Baiba Runce devās uz Olaini, lai pavērotu, kāda ir reālā situācija pie šā punkta.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl