Bez saskaņošanas tiek izzāģēta Gaujas Nacionālā parka teritorija

3 komentāri

Gaujas Nacionālais parks. Pats nosaukums jau vēsta, ka šī vieta ir Latvijas nacionālais lepnums, kurā dabai ļauts būt tādai, kāda tā ir. Bet ne viss ir tik labi, kā vajadzētu būt. Raidījums Bez Tabu saņēmis ziņu no satraukta skatītāja, kurš stāsta, ka parka teritorijā tiek veikti apjomīgi koku izzāģēšanas darbi.

”Nesen uzdūros ļoti interesantam skatam Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Traktortehnika pamatīgi izstumdījusi zemi vietā, kur, cik zināms, ir vecupes gultne, plašā teritorijā izzāģēti koki. Te dzīvojošie nevar bez stigriem papīriem sev malku no meža atvest, bet tur pēkšņi apjomīgi darbi. Cik tie ir legāli, un kurš devis atļauju?” raksta skatītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez Tabu ierodoties Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ierauga, ka plašā teritorijā nozāģēti koki, tāpat redzami pārpalikumi no baļķu krautuvēm. Vietā, kura atgādina Gaujas veco gultni, rosās divi traktori.

Uz vietas strādājošie strādnieki stāsta, ka neko nezina.

Kā zina stāstīt Dabas pārvaldes inspektors Mārtiņš Blaus, viens no zemes īpašumiem pieder plašu zemju īpašniekam Ginta Lazdiņa mātei.

”Zāģēšana notiek viņa īpašumā, bez rakstveida atļaujas. Tas ir noticies bez skaņojumiem un atļaujām. Gan Vides dienests, gan Dabas pārvalde šobrīd ir uzsākusi administratīvās pārbaudes,” stāsta Blaus.

Pats Lazdiņš gan stāsta, ka neko par notiekošo nezinot.

Ierosinātas administratīvās lietas par koku zāģēšanu, jāgaida ekspertu slēdziens par to, vai rok Vecupes gultnē jeb dīķī, vai nebūs sapostīti biotopi, bet darbus apstādināt neviens negrasās.

Uz jautājumu, kas notiks, ja tomēr ekspertu slēdziens būs, ka tur postīti biotopi, Bez Tabu komanda saņēma atbildi, ka tad vainīgais maksās.

TOP komentāri

  • Ingvers
  • Jur
    0 0 0

    Jur

    intresanti vai bez ipasnieku zinas drikst filmet ? Staigat par privatipasumu ?
    Un kopš kuriem laikiem nepieciešams privata dīka tirišanai kads dokuments?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl