Bez rokām un kājām, bet ar apskaužamu dzīves prieku

0 Komentāru
Bez rokām un kājām, bet ar apskaužamu dzīves prieku
FOTO: LETA

Šajās dienās Latvijā ciemojas kāda īpaša viešņa. Tā ir iedvesmojošā un enerģijas pilnā cilvēktiesību aktīviste Džoanna Oriordana. Viņu mēdz dēvēt arī par cilvēku bez robežām. Par spīti tam, ka piedzimusi bez rokām un kājām, viņa kļuvusi par atzītu motivācijas treneri. Viesojoties daudzās valstīs, viņa cilvēkus ar īpašām vajadzībām aicina nepadoties. No viņas gan var mācieties arī tie fiziskie veselie, kuri gaužas par niekiem.

20 gadus vecā īriete Džoanna ir neparasta vairāku iemeslu dēļ. Acīmredzamākais – retas ģenētiskas slimības radītās sekas – meitene piedzimusi bez rokām un bez kājām. Taču, pārmijot ar viņu vien pāris vārdus, top skaidrs, ka daba nav palikusi parādā un Džoanna ir apveltīta ar asu prātu, apbrīnojamu mērķtiecību un enerģiju.

Džoanna

Es vienmēr esmu vairāk pozitīvi nekā negatīvi noskaņota. Esmu no tiem cilvēkiem, kuriem ūdens glāze šķiet pa pusei pilna, nevis pustukša. Protams, arī es dažreiz jūtos slikti. Bet tad es allaž cenšos negatīvo pārvērst pozitīvajā, tā ir mana laimes atslēga.

Meitene, kas kļuvusi par iedvesmas avotu daudziem citiem, atzīst, ka viņu pašu iedvesmo cilvēki, kuriem varējusi sniegt motivāciju nepadoties. Arī viņas ģimene, kas nekad nesūdzas par grūtībām, bet vienmēr virza uz priekšu.

Džoanna

Es ceru būt kriminālistikas vai sporta žurnāliste. Pašreiz studēju kriminoloģiju Īrijas Universitātē. Tas ir riktīgi forši! Protams, ceru apciemot vēl daudzas valstis un turpināt savu darbu pie kampaņas.

Šovakar Džoanna savā dzīves pieredzē un atziņās dalās ar rīdziniekiem kinoteātrī Splendid palace.

Džoanna

Jau no agra vecuma es esmu iesaistījusies cīņā par invalīdu tiesībām, man patīk, ka varu ko darīt lietas labā. Un parādīt cilvēkiem, ka nav svarīgi, kādi ir tev uzliktie ierobežojumi, tik un tā ir iespējams pārvarēt visus dzīves liktos šķēršļus, sasniegt savus mērķus un piepildīt sapņus.

Latvijā Džoannai ir saspringts grafiks. Viņa jau tikusies ar invalīdu biedrību un šodien apciemo bērnu slimnīcu. Meiteni satikt bija ieradusies arī kāda vecmāmiņa. Ar asarām acīs, viņa Džoannu samīļoja un uzdāvināja eņģelīti. Rutas mazmeitiņai nesen atklāja smagu saslimšanu, ar ko bijis grūti samierināties. Taču tieši videomateriāli par Džoannu devuši spēku nenokārt degunu.

Ruta

Tas liek padomāt par vērtībām, par to, ko Dievs mums ir devis. Par pateicību un to, kā pieņemt situāciju un dzīvot ar prieku. Džoannas stāsts mums ļoti palīdzēja, tas ļoti spēcina un stiprina. Tad tiešām paliek kauns par savu nevarību, kaut kādu kurnēšanu un nespēku.

Ar Džoanu Latvijā kopā ir viņas vecāki – Džo un Anna. Tētis dod padomu citiem vecākiem, kam bērniņi piedzimuši ar kādu invaliditāti. Viņš teic, svarīgākais ir raudzīties pāri bērna slimībai un aiz tās spēt ieraudzīt savu miesu un asinis.

Džoanna

Ja kaut vienam cilvēkam Džoannas viesošanās Latvijā dos spēku un liks saprast, ka arī viņš var pārvarēt grūtības, mēs būsim priecīgi. Galvenais ir nezaudēt cerību un dot to citiem. Es uzskatu, ka Džoanna ir cerības vēstnese, viņa pierāda, ka viens cilvēks var daudz ko manīt.

Džoannas Latvijas vizītes mērķis ir iedrošināt bērnus ar īpašām vajadzībām un arī viņu vecākus cīnīties par savām tiesībām, kā arī aicināt politiķus un darba devējus mazināt diskrimināciju pret šiem cilvēkiem.

Video

0 Komentāru