Bez grāmatām ne dienu! Bibliobuss veldzē lauku iedzīvotāju kāri pēc lasāmvielas

Komentāri

Jau divdesmit gadus Ogres novadā un pat ārpus tā teritorijas ceļu pie lasītājiem mēro īpašs bibliobuss. Tā ir bibliotēka uz riteņiem, kurai pateicoties neskaitāmi pagastu un lauku iedzīvotāji vispār tiek pie grāmatām un citas lasāmvielas. Bibliobuss ir Ogres Centrālās bibliotēkas nopelns, kas rūpējas par grāmatu krājumu un regulāri to papildina ar aktualitātēm ar pašmāju un ārzemju autoru darbiem.

Grāmatu lasītāji Dzelmē, Lielvārdes novadā, kuri ar minūtes precizitāti ierodas uz atbraukušo bibliobusu, TV3 ziņām stāsta, ka allaž ļoti gaida šo vienu dienu mēnesī, kad uz pagastu atbrauks grāmatu busiņš. Lielākoties cītīgie lasītāji ir pensionāri, kuri kā minimums mēnesī izlasa četras grāmatas un nākamajā reizē tās samaina pret jaunām. Lasītāji norāda, ka bez bibliobusa tikt pie grāmatām būtu teju neiespējami, jo publiskā bibliotēka ir tālu prom no viņu mājām, bet grāmatu cenas veikalos ir pārāk augstas, lai varētu atļauties tās pirkt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl