Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies “Baltijas praida” gājiens; policija aizturējusi vienu personu

2 komentāri
Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies “Baltijas praida” gājiens; policija aizturējusi vienu personu
Foto: Sabīne Zvirbule, Skaties.lv

Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies ”Baltijas praids”. Seksuālo minoritāšu atbalsta gājienā pa Rīgas centra ielām plānoto divu tūkstošu vietā devās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 8000.

Gājiens no Vērmanes dārza tika rīkots, lai aktualizētu lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu kopienas cilvēktiesību un līdzcietības jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Tāpēc šodien Rīgā bija ieradušies praida dalībieki no vairākām Eiropas Savienības valstīm.

’Katrai personai ir tiesības brīvi justies, tiesības uz savu personību. Un neviens nevar pateikt, ja es nevaru mīlēt vīrieti un Tu sievieti. Visi ir vienlīdzīgi un visiem ir jābūt vienlīdzīgiem,” norāda Amanda – “Baltijas praids” dalībnieks no Lietuvas.

Ārpus policijas nožogojuma pulcējās arī vairāki desmiti praida pretinieki, kuri izkliedza dažādus saukļus, tomēr policija norāda, ka kopumā gājiens noritējis mierīgi. Visa pasākuma laikā aizturēts viens cilvēks. Kāds vīrietis, kurš praida gājiena dalībniekos iemetis dūmu sveci. Par laimi neviens šajā incidentā nav cietis.