Bērziņa nav plānojusi Cimdaram piedāvāt amatu CVK

8 komentāri

Nomainīta viena no ilglaicīgākajām Latvijas amatpersonām. Pēc vairāk nekā divdesmit gadiem amatā beidzies vēlēšanu galvenā organizatora Arņa Cimdara laikmets. Saeima iecēlusi jaunu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju – turpmāk šo amatu ieņems Kristīne Bērziņa. CVK jaunā priekšnieka izraudzīšanās gan nenotika gludi. Opozīcija pārmeta koalīcijas partijām, ka Cimdars nomainīts nepamatoti.

Saskaņā ar likumu Saeimai sešu mēnešu laikā pēc sanākšanas ir jāievēl Centrālā vēlēšanu komisiju. Opozīcija amatam virzīja ilggadējo komisijas vadītāju Arni Cimdaru, tikmēr koalīcija – ne mazāk pieredzējušo komisijas darbinieci Kristīni Bērziņu, kura līdz šim palīdzēja Cimdaram saziņā ar medijiem. Debatēs Cimdara veikums, organizējot vēlēšanas, tika slavēts, jo nevienam nav šaubu, ka tās notikušas godīgi.

Tikmēr opozīcija koalīciju kritizēja par Cimdara nevirzīšanu. Tā nedrīkstot izrīkoties ar cilvēkiem, kuri lielu mūža daļu ir nokalpojuši valstij. Koalīcijas frakcijas nereizi neesot tikušās ne ar Cimdaru, ne Bērziņu, kas pazemina latiņu, kā tiek izraudzītas augstas valsts amatpersonas.

Balsojums pārsteigumus gan nenesa, un Bērziņa visai pārliecinoši tika ievēlētā par CVK jauno vadītāju. Viņa sola nodrošināt, ka vēlēšanu iecirkņus varēs brīvi izvēlēties, kā arī viņa apņēmusies panākt, ka tiek palielināts vēlēšanu komisiju locekļu atalgojums. Cimdaru kā konsultantu komisija nealgošot, līdz ar to viņam būs jāmeklē cits darbs.

Oficiāli par vadītāju Bērziņa gan kļūs piektdien.

8 komentāri