Komentāri

Pagājušajā gadā Latvijā nav uzlabojusies cilvēktiesību un labas pārvaldības principu ievērošana, – tā 200 lappušu plašā ziņojumā par 2014. gadu, kuru ceturtdien uzklausīs Saeima, secinājis tiesībsargs. Šodien Juris Jansons ar ikgadējo ziņojumu iepazīstināja Saeimas Cilvēktiesību komisijas deputātus.

Neskaitāmi sociālekonomisko tiesību pārkāpumi, – tā ik gadu ir realitāte Latvijā. Būtiskas pozitīvas pārmaiņas nav nesis arī aizvadītais gads, šodien Saeimas atbildīgās komisijas deputātus informēja tiesībsargs.

Tiesībsargs Juris Jansons

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Šis te sociālekonomiskais bloks, ja tā drīkst izteikties, nav nodrošināts. Lai gan Latvijas Republika tiek pozicionēta kā sociāli atbildīga valsts, taču no praktiskā viedokļa, no sociālās realitātes tik viennozīmīgi es to nevarētu pateikt.

Pieejama veselības aprūpe, tiesības uz taisnīgu atalgojumu un sociālo drošību. Ja tas viss tiktu nodrošināts, iespējams, nemaz nebūtu jārunā par citām problēmām, tostarp bērnu namiem. Tie kā Otrā pasaules kara palieka būtu jālikvidē, uzskata tiesībsargs. Tomēr lai atbildīgajiem to pierādītu, birojam nācies jautājumā iedziļināties līdz sīkumiem.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Man prātā nevarēja ienākt, ka man būs jāiet faktiski ar mikroskopu iekšā lietās, jāintervē faktiski visi bērni, ka man būs jābrauc uz pašvaldību, jāauditē finanšu dokumenti.

Izpratne, ka bērnam jāaug ģimeniskā vidē, ir izveidojusies, atzina deputāti. Tomēr sēdē netika noliegts, ka pretestība ir joprojām.

Partijas Vienotība deputāte Lolita Čigāne

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Diemžēl ļoti bieži bērns nonāk kā ķīlnieka lomā tam, ka pieaugušajiem vajag darbu. Viņi nereti ir pirmspensijas vecumā, protams, citu nodarbošanos šiem pieaugušajiem atrast ir ļoti grūti, tāpēc arī viņi ļoti cītīgi turas pie tās institūcijas par spīti tam, ka bērnam, protams, ir daudz labāk uzaugt ģimeniskā vidē.

Bērnam plašais problēmu loks nekļūst šaurāks arī pēc iestādes pamešanas.

Šai problēmai veltīts atsevišķs ārkārtas ziņojums parlamentam. Tajā fotogrāfijās fiksēta gan pelējuma sēnīte, gan netīrība, gan necilvēcīgi apstākļi. Turklāt ir gadījumi, kad nevar tikt pat pie šādiem mitekļiem.

Kamēr atbildīgās iestādes turpina meklēt risinājumu, tikmēr, pēc tiesībsarga teiktā, bērnu namos tiek lauzti likteņi un daudzi no audzēkņiem vēlāk nokļūst ieslodzījuma vietās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl