Bērnudārzu audzinātāji jūtas diskriminēti! Nauda algu palielināšanai joprojām nav atrasta

4 komentāri

Bērnudārzu audzinātāji ir sašutuši un jūtas diskriminēti. Izstrādājot jauno skolotāju algu modeli, nauda pirmsskolas pedagogu niecīgā atalgojuma palielināšanai joprojām nav atrasta.

Turklāt situācija apdraud arī jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu, tāpēc izglītības ministre Mārīte Seile prognozē, ka pretēji iepriekš optimistiskajām prognozēm, ar šo jautājumu būs jānodarbojas nākamajai valdībai.

Latvijā bērnudārzu audzinātājiem obligātā prasība ir augstākā izglītība, bet jāstrādā ir par grašiem – pirmsskolas pedagogi mēnesī uz rokas var saņemt pat tikai ap 300 eiro.

Bērnudārza audzinātāji gaidīja algu palielināšanos pēc tam, kad būs ieviests jaunais skolotāju atalgojuma modelis, taču viņi ir aizmirsti. Pirmsskolas pedagogi jūtas diskriminēti, atzīst bērnudārza Ābecītis skolotāja Līvija Baļčūne.

Foto

Izglītības darbinieku arodbiedrība vēlas, lai algu palielināšanu pēc jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanas bērnudārza audzinātājiem vismaz daļēji nodrošinātu no valsts budžeta.

Pašlaik pirmsskolas pedagogiem algu maksā pašvaldības. Šogad finansējumu varētu meklēt jaunā atalgojuma modeļa ieviešanai paredzētajos deviņos miljonos eiro.

Lai meklētu risinājumus, izglītības ministre Mārīte Seile devās uz valdošās koalīcijas partiju tikšanos. Tomēr partijas par turpmāko rīcību nevienojās, un jautājumu atlika.

Politisko spēku pārstāvji pauduši viedokli, ka bērnudārza audzinātāju atalgojums ir jāpalielina, taču līdzekļus tam pagaidām atrast nevar. Ja naudu ņemtu no pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai paredzētajiem 9 miljoniem eiro, tad ciestu vispārējās izglītības skolotāji.

Ja likumā vienkārši palielinātu minimālo pirmsskolas pedagogu algu, tad ciestu pašvaldību budžeti. Savukārt, ja pedagogu algu izmaksu daļēji pārņemtu valsts, tad tas radītu jaunus izdevumus valsts budžetam.

Seile arī akcentē, – kamēr nav atrisināts bērnudārzu audzinātāju algu jautājums, tikmēr nevarēs arī beidzot apstiprināt ilgi atliktā jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu. Līdz ar to ministre prognozē, ka jauno skolotāju algu modeli esošā valdība nepieņems un šo darbu atstās nākamajai valdībai.

Video

TOP komentāri

 • Juris Kairovs
 • kaut kā dīvaini
  +1 +1 0

  kaut kā dīvaini

  ''bēgļiem'' miljoni atrodas, bet bērnudārzu audzinātājām nav, tātad Latvijas bērniem naudas nav!!!!
 • pirmsskolas pedagogs
  0 0 0

  pirmsskolas pedagogs

  Bet tad ,lai neprasa tās milzīgās prasības,kas tiek uzstādītas pirmsskolai!!! Lai jau deputātiņiem tiek vairāk pie algas! Šadurskis ar lai beidz pļāpāt!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl