Bērnudārzos pieaug satraukums par atalgojumu

0 Komentāru
Bērnudārzos pieaug satraukums par atalgojumu
AVOTS: LETA

Pašvaldības pagaidām kūtri atsaucās pedagogu arodbiedrības aicinājumam informēt par plāniem pirmsskolas pedagogu algu kāpināšanā. Pagaidām pienāk pretrunīga informācija par tām vietvarām, kuras atteiktos piemaksāt bērnudārzu audzinātājām.

Prasa novērst diskrimināciju

Apstiprinātais pedagogu atalgojuma modelis paredz, ka par piecgadīgo, sešgadīgo apmācību bērnudārzu audzinātājam jāsaņem 620 eiro. Par pusotra līdz četrus gadus veca bērniņa audzināšanu paredzēts 560 eiro atalgojums. Pedagogu arodbiedrība šo atšķirību nosauca par diskrimināciju un lūdza visas Latvijas pašvaldības informēt par iespējām piemaksāt 60 eiro no savas kabatas, lai visi saņemtu vienādi. Līdz šim atsaukušās tikai septiņas. Vairums no tām meklēšot iespēju piemaksāt, bet Salas novads un Saulkrastu pašvaldība bērnu dārzu audzinātājam gatavas maksāt vairāk par valstī noteikto. Pagaidām pienāk pretrunīga informācija par tām pašvaldībām, kuras nebūtu gatavas piemaksāt.

”Publiskajā telpā izskanējis, ka pilnīgi noteikti Daugavpils nebūs gatava. Oficiālu apstiprinājumu gan vēl tam neesam saņēmuši. Pagaidām ir grūti pateikt cik liels būs to vietvaru īpatsvars, kas nespēs piemaksāt,” uzsvēra Pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Daugavpilī nesaka nē

Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis gan šādu informāciju neapstiprina. Valsts otrajā lielākajā pilsētā sola meklēt naudu bērnudārzu audzinātāju algām.

”Ministru kabinets pieņēma noteikumus, bet finansējumu nepiešķīra. Meklēsim. Nav jau līdz galam zināmi visi noteikumi,” lakonisks bija Daugavpils mērs.

Pašvaldību savienībā norāda, ka visās vietvarās vēl aktīvi rēķina – cik jāmaksā skolu pedagogiem, cik bērnudārzu audzinātājām, cik lielas būs mērķdotācijas. Netiek gan izslēgta iespēja, ka būs vietas, kurās nevarēs atļauties piemaksāt pirmsskolas pedagogiem.

”Ja mēs novērtējam pašvaldību izlīdzināšanas fonda sistēmu, tad mums ir vietas kurām trīs gadu laikā nav pieauguma budžetā. Ir pat tāds minimāls mīnuss. Tostarp arī Latgalē,” piebilda Pašvaldību savienības padomniece izglītības jautājumos Ināra Dundure.

Arodbiedrība atbildes no vietvarām gaidīs līdz 17. augustam un pēc tam lems par turpmāko rīcību. Visvairāk bērnudārzu ir Rīgā. Neoficiāla informācija liecina, ka galvaspilsēta varētu palielināt atalgojumu līdz 680 eiro. Tādu apmēru pieprasa arī opozīcija.

Video

0 Komentāru