Bērnu slimnīcas ārsti mudina sejas aizsargmaskas lietot visai ģimenei

3 komentāri

Kopš decembra maskas daudzviet obligātas ir arī bērniem, un, ja saslimšana nemazināsies, to izmantošana netiks atcelta un 1.-4 klašu skolēniem tās būs jālieto arī skolā.

Novērojumi liecina, ka jau tagad bērniem pārsvarā nav nekādu iebildumu un vairums to pat uzskata par stilīgu aksesuāru. Taču daļa vecāku iebilst pret masku obligātu lietošanu bērniem – un šorīt par maskām “900 sekundēs” runājām ar Bērnu slimnīcas virsārsti Renāti Snipi.

Galvenais ieguvums būs tas, ka bērni infekciju neizplatīs pieaugušajiem, bet tāpat arī bērni mēdz slimot un saglabājas ilgstoši traucējumi. Snipe akcentē, ka valkāt maskas nav tik sarežģīti un to var novērot arī sabiedrībā, ja vasarā bija novērojama ļoti daudz nepareiza masku valkāšana, tad tagad vairums maskas valkājot pareizi. Galvenā problēma esot tā, ka cilvēki vēl nesaprot, kāpēc tas ir jādara. “Par masku valkāšanu bērniem jāpateicas nevis epidemiologiem vai mediķiem, bet tiem, kuri sistemātiski ignorējuši ierobežojumus,” akcentē Snipe. Ja drošības pasākumi būtu ievēroti, līdz masku valkāšanai bērniem mēs nebūtu nonākuši.

Renāte Snipe informē, ka daudzās valstīs bērni maskas velk jau daudzus mēnešus un nav nekādu ziņojumu, ka tas palielina kaut kādas infekcijas vai ar to ir problēmas.

3 komentāri