Bērnu slimnīcā darbiniekam konstatēts Covid-19

1 komentārs

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) konstatēts ar Covid-19 inficēts darbinieks, aģentūrai LETA pavēstīja slimnīcas pārstāve Una Grenevica.

Slimnīcas valdes locekle informēja, ka darbinieks ir strādājis ārstniecības iestādes trešajā nodaļā, kā rezultātā tika veiktas darbības, par kurām iepriekš jau tika nolemts, kad tika izveidots specifisks dokuments, kurā tiek aprakstīta darbība šādos gadījumos.

Slimnīcā ir izveidots darbinieku saraksts, kuri ir bijuši saistīti ar minēto nodaļu attiecīgajā laikā, un vairākiem darbiniekiem ir noteikta karantīna. Patlaban tiek gaidīta informācija no Slimību kontroles un profilakses centra, kā rezultātā karantīnā esošo personu saraksts varētu mainīties atbilstoši centra lemtajam.

Lai gan vēl nav zināms darbinieka inficēšanās cēlonis, slimnīcas pārstāve atzina, ka līdz šim ārstniecības iestādē ir ārstējušies Covid-19 pacienti. Atbilstoši Straumes paustajam, šo pacientu kopskaits ir bijis neliels un slimība noritējusi vieglā formā.

Uzzinot par šo gadījumu, attiecīgi tika brīdināti arī pacienti, tostarp tie, kuri ārstējas mājās.

Straume skaidroja, ka tie pacienti, kuri var turpināt ārstēšanos mājās, tika izrakstīti no slimnīcas, savukārt tie, kuriem nepieciešams palikt slimnīcā, tika pārvesti uz infekcijas nodaļu.

Tāpat slimnīcas pārstāve apstiprināja, ka ir paredzēts testēt visas personas, kuras ir strādājušas šajā nodaļā.

Plašāk par notikušo – sižetā